Portal 1 – recenze hry

V roce 2007 představila Valve Corporation neobvyklou logickou hru, která se vepsala do podvědomí všech správných hráčů. Jednalo se o Portal, který postupem času získal přes 70 ocenění a cestu k našim srdcím.

Portal 1  recenze

Na začátku se ocitnete v testovacím centru Aperture laboratories, ve kterém Vás přivítá program GLaDOS, který je v průběhu hry Váš jediný kamarád, protože tato hra, bohužel, je dostupná pouze jako singleplayer.

Multiplayer si můžete užít v druhém dílu série, Portal 2, který také vřele doporučuji.

To ovšem nic neubírá na samotné zábavnosti hry. GlaDOS Vás provede celkem 19 místnostmi s logickými hádankami, ve kterých se pořádně zapotíte, ale zároveň si užijete i spousty zábavy.

Portal 1 - hra

Hlavní příběh dokáže místy pobavit, ba i překvapit. Hru dohrajete do tří hodin, ale v paměti Vám zůstane na celý život. Dokonce i titulková scéna se Vám zalíbí svojí originalitou a vtipem. Nezoufejte, když dohrajete základní příběh a budete chtít přídavek. Ve hře je pro Vás připraveno šest dalších, maličko těžších levlů, a pro opravdové milovníky je možnost si zahrát rozšíření Portal: Still alive (pouze pro hráče na Xboxu a byl vydán jako část „exluzivky“ v roce 2008).

Portal 1 - hra 2

Osobně jsem se do hry zamilovala během prvních deseti minut hraní a zároveň jsem byla zklamaná, když skončila tak rychle. Samotné hře není co vytknout, i přes to, že je už pár let stará, stále pobaví. Je to skvělý zabiják času, ale zároveň si v ní procvičíte svoje mozkové závity. I přes to, že koláč na konci nedostanete, doporučuji každému, kdo miluje hrát videohry nebo chce strávit trochu času přemýšlením nad zábavnými, přesto někdy dost složitými, úkoly.

Portal 1 - hra 3

Finální hodnocení 91%

+ herní mechaniky, promyšlenost

+ vtipnost a zábavnost hry

– příliš krátký herní čas

Jenom na konec bych dodala, abyste nezapomněli, že „THE CAKE IS A LIE“.

Související: