The Last of Us: Zběsilý hon za nadějí pro poslední přeživší

The Last of Us zabírá horní příčky téměř všech herních žebříčků a mnoho lidí jí přisuzuje titul nejlepší hry na Playstation všech dob a podle mého názoru se nemýlí.

Postapokalyptická atmosféra spojená se skvělou hratelností a propracovaností příběhu je zkrátka podmanivá kombinace pro každého nadšeného hráče.

The Last Of Us – recenze

Příběh začíná očima hlavního hrdiny Joela, který se jednoho zdánlivě klidného večera stane svědkem začátku apokalypsy, jejíž nástrojem je nemoc, která zasáhla svět a jeho obyvatele začala měnit v krvelačné zombie.

The Last Of Us

Joel i po tragických událostech, které apokalypsa způsobila, žije dál a spolu se svou parťačkou Tess se živí jako pašerák. Při této práci se setkávají se záhadnou Marleen, která ukrývá jedno velké tajemství a tím je dívka jménem Ellie.

The Last Of Us 3

Joel se dozví podstatu tohoto tajemství, až když Ellie pašje přes zpustošené Spojené státy americké – Ellie je imunní vůči nákaze. Jeho cíl je jediný: co nejrychleji dívku odevzdat skupině Světlonošů, kteří se snaží najít lék na epidemii. Prostředky k naplnění tohoto cíle jsou bezesporu zbraně – na různých stanovištích máte možnost je vylepšit a pokud jste zapomnětliví a neděléte to (jako například já), šeredně se vám to vymstí.

Hra je hodně podobná sérii Uncharted, za kterou stojí stejná společnost.

The Last Of Us 4

Budeme se kamarádit, příšero?

Vaším úkolem je pomoci Joelovi a Ellie najít cestu ke Světlonošům, ale nebojte se, nebudete na to sami, budou vám pomáhat i další postavy, ale nezapomeňte, že ne každému se v postapokalyptickém světě dá věřit.

Čtěte také: Recenze hry The Last of Us: Part II

Tento úkol samozřejmě značně ztěžují rozličné typy monster a také po zuby ozbrojení lidští nepřátelé, se kterými se určitě bratříčkovat nechcete.

The Last Of Us 5

Pro hraní The Last of Us musíte mít značnou dávku trpělivosti, postřehu a také určité herní zručnosti – například se vám nevyplatí, když si v kritických situacích pletete trojúhelníček s křížkem:).

Youtube video zde

Pro mě byl velikým zážitkem samotný příběh, jehož jsem byla naprostou součástí.

The Last Of Us 6

Tento zážitek podpořila i skvělá muzika, vykreslení zpustošené krajiny a její proměny po celý rok.

The Last Of Us 7

Byla jsem zkrátka okouzlena a spolu s ostatními fanoušky vyhlížím další skvělé hry z produkce Naughty Dog.

Hra The Last Of Us je v prodeji jako remastered (vylepšená) verze na PS4.

Doporučujeme hru: