Windows 10 a hry

Mnoho hráčů jistě zajímá, zda přejít na nové Windows nebo zůstat u těch starších, kde ale všechny gamesy šlapou bez problémů.

Nemusíte se obávat, i hry na Windows 10 pojedou bez problémů, protože tento nový operační systém od Microsoftu je zpětně kompatibilní s Windows 7 a 8.

Je zde ale nová věc, kterou bych rád rozepsal více.

Mnoho z nás dnes hraje hry na mobilu nebo tabletu. Času je málo a tak taková jednoduchá gameska vždy potěší, například v autobuse, v restauraci při čekání na oběd, nebo třeba na rande, než přijde slečna, protože těm to trvá pokaždé trošku déle všechno :)

Nové Windows jsou multi-platformní, což znamená, že budou fungovat jak na mobilu, tak i tabletu, ale hlavně na počítači. A proto i z počítače se dostanete do obchodu Windows Store a můžete si stahovat hry nebo aplikace, podobně jako na mobilu.

Her zde sice není tolik, jako třeba v Google Play obchodě, ale ty největší pecky zde najdete. Konečně mohu jezdit na pc, resp. notebooku a ovládat šipkami na klávesnici auto ve hře Hill Climb Racing, žábě v Cut the rope 2 řezat provaz myší a ne prstem, ale hlavně jsem si nedávno stáhnul závodní hru Asphalt 8: Airborne, sice má 1.6GB, ale harddisk počítače to zvládne. Grafika by mohla být lepší, ale důležitá je HRATELNOST a ta je super.

Tak pokud ještě váháte, zda odkliknout ve svém pc nabídku na bezplatný upgrade na Windows 10, rozhodně to doporučuji.

Windows Store ve Windows 10

Výchozí obrazovka vypadá takto.

windows 10 store 1

Nejhranější hry z mobilů nechybí, jako třeba Crossy Road.

windows 10 store 2

windows 10 store 3

windows 10 store 4

Vybranou hru si stáhnete kliknutím na tlačítko ZDARMA.

windows 10 store 5

Hru Asphalt 8:Airborne mám již staženou v počítači, takže zde stačí jen kliknout na OTEVŘÍT.

windows 10 a windows store 6

Hrát lze jak v okně, což vidíte na obrázku, tak i na celou obrazovku, tzv. FullScreen.

windows 10 store 7

windows 10 store 8

windows 10 store 9