Quake Live – poznávejte lidi z celého světa

Quake Live je skvělá hra, když chcete přestat myslet na problémy světa a máte rádi „střílečky“. Je rychlá, nemusíte nic ukládat, je online. Sledujete statistiky, jak si vedete vy i vaši přátelé a soupeři.

Výběr je z několika herních módů

Duel, Free For All, Capture The Flag, Clan Arena a další. Co k tomu potřebuji? Jen myš, klávesnici (nebo joystick) a nainstalovanou hru. A vždy si můžete dát jakoukoli variantu chcete.

Pokud se rozhodnete pokračovat dál, nemusíte odcházet z právě dohrané areny. Brzy, i s vaší účastí v hlasování, naskočí další.

Jako každá hra má ale i tato své plusy i mínusy. Určitě i přes ně ji budete zbožňovat stejně jako já!

Když jsem začínala hrát, stačilo se jen zaregistrovat na internetu, vybrat si z několika variant arén a jde se zabíjet! Před nedávnem se objevil háček a musela jsem zaplatit jednorázovou platbu (byly Vánoce, takže se slevou, normálně zaplatíte asi deset dolarů). To by nevadilo tak moc. Pokud ale jako já patříte mezi hrstku vybraných, nevyvíjíte se ve hře dál – nenaskakují vám levely jako v jiných hrách. V podstatě jste stále na nule. Bohužel to nejde odblokovat, možná zaplacením pěti dolarů nebo koupením nové hry.

TIP: Zajímavá je i hra Quake Champions.

To si ale můžete nastudovat i sami v případě, pokud budete těmi „šťastlivci“. Nemá to každý a prakticky tento blok v hraní pro zábavu nevadí.

Mezi výhody hry patří fakt, že si vybíráte, co a s kým chcete hrát. Poznáváte nové přátele z celého světa, v jedné aréně potkáte Rusa, Švéda, dalšího Čecha nebo i Brita. A když hru hrajete déle, zjišťujete, že je v podstatě oblíbená po celém světě. Nebo alespoň v Evropě.

Čím je ještě tak super?

Zvolíte si, jak chcete vypadat. I pro ženy je zde poměrně dost možností (dokonce i barevné kombinace). Jestli chcete být kostra, zrzavá žena, „jednoočko“, velký robot, to je jen na vás. Máte na výběr také z několika zbraní, které v průběhu hry sbíráte a doplňujete munici – brokovnice, raketomet, plazma nebo BFG 10K a další. Skáčete, trénujete taktiku. Získáváte postupně ocenění (i přes blok).

Tuto hru hraji už pár let a myslím, že i nějakou dobu ještě budu.

Související: