School of Dragons – recenze multiplayerové hry

School of Dragons je online multiplayerová RPG hra motivovaná filmovým světem Jak vycvičit draka. Poté, co si vytvoříte svůj vlastní herní účet, ocitnete se uprostřed vikingského světa ostrova Blp a budete nejen plnit úkoly, vychovávat své vlastní dračí mazlíčky a postupovat skrze questy k dalším úkolům, ale i chovat domácí zvířata, farmařit, rybařit, učit se létat nebo bojovat v epických vikingských bitvách.

Hra School of Dragons nabízí mnoho možností, jak se zabavit a především ponořit do fantazijního vikingského světa plného draků a dobrodružství.

Vyber si svého draka

Jako první úkol si po přihlášení do hry můžete vybrat svého draka. Vyplníte si sice dotazník, který vám doporučí, který drak se k vám nejvíce hodí, nakonec si ale ze základních druhů draků můžete vybrat sami.

School of Dragon hra 1

Drak se narodí z vajíčka jako mládě a v průběhu hry se o něj musíte starat, krmit ho, cvičit a hrát si s ním, a tak postupně dospívá, dokud nedospěje úplně. Až pak můžete na drakovi začít létat.

School of Dragon hra 2

Později můžete ve hře nakupit nebo získat i další vajíčka a vychovat si draky různých, základních i vzácných ras.

Verze pro Windows, Android, iOS i Mac

Hru můžete hrát jak na počítači, tak na telefonu, což dodává značnou hráčskou volnost. Stačí si hru stáhnout do zařízení jako aplikaci a přihlásit se do svého účtu. Ať už jste doma, v kanceláři nebo na cestách, můžete se tak vždy – a na jakémkoli zařízení – ujistit, že jsou vaši draci v pořádku, postarat se o svou virtuální farmu, nebo zabavit plněním questů uprostřed propracovaného světa vikingů.

Uživatelsky přívětivé rozhraní

Příjemné ovládání zaručuje plynulý průběh hry.

School of Dragon hra 3

Menu je přehledné a ovládání jednoduché. Při hraní na počítači se svou postavou ve světě pohybujete pomocí kláves WSAD a zbytek ovládáte buď pomocí myši nebo dalších klávesových zkratek. Pro verze na Android nebo iOS je ovládání příjemně přizpůsobeno dotykovému displeji. Hra je dostupná jen v angličtině, což může být komplikací pro některé hráče.

Zábavné questy a farmaření

School of Dragon hra 4

Na nákup nové výzbroje, rybářského prutu nebo třeba dračího sedla si musíte nejdříve vydělat peníze. Nejlepší způsob je plnění úkolů a obchodování s farmářskými produkty jako jsou plodiny nebo vejce.

School of Dragon hra 5

School of Dragon hra 6

Úkoly jsou rozmístěné po celé mapě a zadávají je jednotlivé postavy z filmu Jak vycvičit draka – poznáte je tak, že nad nimi visí žlutý vykřičník, nebo otazník. Výhodou je, že můžete plnit více aktivních úkolů současně, a většina těchto questů je velmi zábavná.

Vždy je co objevovat

School of Dragon hra 7

Přehledná mapa celého rozsáhlého světa zprostředkovává jednak možnost rychlého cestování, jednak možnost skoro nekonečného objevování. Nespočet ostrovů, světů a lokací na mapě vám zaručí, že se nikdy nebudete v tomto virtuálním světě nudit. Na mapě jsou navíc vyznačená i místa dalších stanovišť k plnění právě aktivního questu. Některé světy a questy jsou ovšem přístupné jen po zaplacení členství.

Mnoho herních možností

Minihry jako Fireball Frenzy, Dragon Tactics nebo Thunder Run Racing vás zabaví při čekání na novou bitvu nebo než vám dorostou plodiny na farmě. Při jejich hraní také váš právě aktivní drak získává zkušenostní body, pomocí kterých roste, a můžete si i přivydělat nějaký ten zlaťák.

Kooperace s dalšími hráči

Ve hře si můžete vytvářet přátele a spolupracovat s nimi. Můžete například chatovat, podpořit jejich farmu, požádat o pomoc na vaší farmě nebo se přidávat do klanů.

School of Dragon hra 8

Celkové hodnocení

Hra School of Dragons je velmi dobře propracovaná, a to jak graficky a vizuálně, tak herními možnostmi a celkovým příběhem. Hráči nabízí mnoho možností, co ve světě podnikat, a především navozuje velmi autentickou atmosféru kouzelného fantasy světa filmu Jak vicvičit draka. Hra se taky těší pevnou fanouškovskou základnou, díky čemuž je ve hře vždy s kým spolupracovat.

School of Dragon hra 9

Asi jediná věc, která se dá hře vytknout, je občasné dlouhé načítání a příležitostné bugy, které se ale podpora snaží rychle napravovat. Další nevýhodou pro hráče, kteří do hraní nechtějí investovat skutečné peníze, jsou blokované světy a questy, které jsou přístupné pouze v rámci placeného členství nebo po zakoupení pomocí drahokamů, které se ve hře velmi obtížně získávají. I bez toho je ale hra velmi zábavná a neplatícího hráče v ničem zásadně neomezuje, snad jen v tom že postup hrou je o něco pomalejší. Pokud vám ale nejde v první řadě o rychlý postup hrou, ale spíše si chcete vychutnat atmosféru kouzelného světa vikingů a draků, pak vás School of Dragons dozajista nezklame.

Doporučujeme:

1 Comment

  1. Já hraji SoD již druhý rok,je to naprosto úžasná hra i když návod na tutorial se již změnil a je to tak nějak jinak…. Pořád se to lepší a komunikace s vývojáři hry je stále lepší…
    Jinak scháníte klan s Českou komunitou? Mám dobrou zprávu jsem vůdkyní jednoho takového aktivního Českého klanu: Czech Riders CZ jsme na pozici 170.

Komentáře nejsou povoleny.