VR hry: Proč jsou tak oblíbené a 3 nej hry pro rok 2023

VR hry se v posledních letech těší velké oblibě. Stávají se čím dál tím populárnějším způsobem zábavy pro hráče po celém světě. Jejich dostupnost se navíc zvyšuje, a proto se očekává, že trend VR bude pokračovat i v roce 2023. Na jaké novinky se můžete těšit? To vám dnes prozradíme.

Jak ovlivňují VR hry svět hráčů?

Virtuální realita rozhodně přinesla technologický posun do herního světa. Hráči už nemusí využívat pouze myš a tlačítka klávesnice, mohou se díky VR brýlím ocitnout v jiné realitě, která je vtáhne do příběhu hry. Někteří výrobci navíc své technologie neustále vylepšují a přichází tak s lepším rozlišením a přesnějším ovládáním, aby hráčům zprostředkovali ještě silnější zážitek.

VR hry přinesly nový způsob hraní. Člověk si může „na vlastní kůži“ vyzkoušet, jaké to je například létat jako pták nebo se vznášet ve vesmíru. Hráči rozhodně pocítí větší emocionální zážitek, kterému se počítač nemůže vyrovnat. Některé hry lze hrát i ve více lidech a společně mezi sebou komunikovat, což může být skvělé oživení rodinné oslavy nebo Silvestra.

Znamená to tedy, že VR převálcuje PC hry? To určitě ne. I přesto, že je po VR hrách velký zájem, jde o cenově nákladný koníček, který se zatím (alespoň v ČR) příliš neuchytil. Mnoho hráčů si chce takové hry vyzkoušet, zůstávají ale věrní konzolím nebo PC hrám.

Máš chuť si rovnou zahrát něco nového? Klikni a vyber si některou z VR her.

VR hry

Jaké novinky přinese rok 2023?

VR brýle jsou známé svou vyšší cenou, v tomto případě se ale dá říct, že vysoká cena je zárukou kvality. U výrazně levnějších kusů totiž rozhodně nelze očekávat tak realistický zážitek. Technologie se ale rok od roku posouvají dopředu, a tak se v roce 2023 můžete těšit na mnohem propracovanější VR brýle i hry. Díky lepší grafice a zvukovým efektům se ocitnete v naprosto jiném světě. PlayStation dokonce slibuje i 4K rozlišení, sledování pohybu očí a haptickou odezvu, což má zajistit dokonalé ponoření se do hry.

3 nej VR hry, kterých se v tomto roce dočkáte

PlayStation VR 2 slibuje nejen technologické, ale i herní novinky, které navazují na své předchozí díly. Všechny hry mají přinést vizuální i zvukové vylepšení.

Horizon Call of the Mountain

Tato hra s prvky fantasy a adventure má vyjít už v únoru tohoto roku, a to na platformě PlayStation VR 2. Hlavní postavou je Ryas, bývalý válečník, horolezec a lukostřelec, který se cestou setkává se starými i novými postavami. Hra by měla nabídnout panoramatický pohled na herní svět a lineárnější příběh, který vám zabere okolo 7 hodin.

Resident Evil Village

Stejně jako předchozí hra, má i Resident Evil Village vyjít na PlayStation VR 2 už na konci února. Podle všeho by mělo jít o jednu z nejlepších her pro PSVR 2. Předchozí hra Resident Evil 7 se stala velmi populární a svým hororovým příběhem vyděsila miliony hráčů. Resident Evil Village bude pravděpodobně stejně děsivá, umožní totiž volné pohyby rukou a boj se dvěma zbraněmi. Nabídne tedy ještě realističtější zážitek a spolu s hrou Horizon Call of the Mountain nastaví nové grafické standardy pro VR.

Crossfire Sierra Squad

Zatím není jasné, kdy tato střílečka spatří světlo světa. Pokud jste ale fanouškem tohoto herního žánru, rozhodně si ji nenechte ujít. Stejně jako předešlé hry bude dostupná na PSVR 2 a nebude to jen tak obyčejná střílečka. Mělo by jít o taktickou střílečku, která nabídne 39 různých typů zbraní i těžkého dělostřelectva. Kromě toho, že vás VR brýle naprosto vtáhnou do děje, se můžete těšit na plnou kontrolu nad mířením zbraní, a to v plném prostoru VR 360.

Jaká z těchto her bude skutečně nejlepší, to budete muset posoudit sami. Ostatně každý rád hraje něco jiného. Těšíme se, jaké další novinky tento rok přinese a kam se herní VR opět posune.