Devil May Cry 5 – recenze hry

Je to již mnoho let, kdy byl vydán první díl Devil May Cry. Přesněji psal se rok 2001 a nyní tu stojíme před pátým dílem, který byl vydán v roce 2019. Celkovou sérii nemusím asi vůbec představovat, protože ten, kdo hraje hry, prostě musel aspoň jeden díl hrát.

Ale pro ty, kteří vůbec netuší, jedná se o boj proti všemožným démonům. To, že mnoho fanoušků čekalo na tento díl, není vůbec žádným překvapením. Vždyť to bylo dlouhých 11 let než tento díl vyšel na světlo.

Příběh hry

Mnoho z lidí se v příběhové linii dokáží ztratit, protože hra měnila své vydavatele. Pětka je ovšem zpět v celé své kráse a fanouškové Devil May Cry, se v příběhu budou orientovat určitě. Tak jako v jiných dílech je lidstvo v ohrožení démonů a jako hlavní záporák je zde král démonů jménem Urizen. Svojí sílou dokáže udělat z domu, kůlničku na dříví a jeho démonická výška je obrovská. Po čem touží nejvíc, je naprosto jasné. Chce se stát ještě silnějším, a proto se vrací lovci démonů Dante a Nero, kteří budou zásadně proti. Jak již bylo řečeno příběh se může zdát maličko zamotaný, ovšem postupem času si na něj přijde i ten, kdo Devil May Cry hraje úplně poprvé. Pro toho nebude novinkou nová postava ve hře, která se jmenuje Nico. Tato slečna se stará o bojovníky, přesněji o jejich schopnosti a vylepšení.

Hra jako taková

Já osobně jsem hru hrál na Xbox One a musím říct, že tak kvalitní hru jsem dlouho nehrál.

Devil May Cry 5

Je prostě skvělá. Jak vizuálně, tak herně se jí nedá skoro vůbec nic vytknout. Grafika hry je famózní s úžasnými texturami a animacemi. Hra se skoro vůbec neseká a je vidět, že si na ní vývojáři dali velkou práci. Ano nějaké to malé seknutí kamery se stane, ale která hra tohle nemá?

Klady a zápory

Klady

  • Skvělá grafika
  • Úžasně vylepšený bojový systém
  • Funkce DualSense
  • Nová postava Nico

Zápory

  • Nelze dokoupit formou DLC
  • Občasné seknutí kamery, při velkých scénách

Devil May Cry je prostě řežba, kterou si musí rozhodně zahrát každý fanoušek této série. Moje hodnocení hry je 90 %.

Související: