F1 2018 – Recenze na nové formule

Na startovní rošt se 24.8.2018 postavila nová hra od Codemaster plně licencovaná od FIA. Řeč je samozřejmě o Formuli 1 2018, kde vedle licencovaných všech vozů a tratí letošního ročníku naleznete také bonusové formule, se kterými se jezdilo v minulých ročnících, historie sahá až do roku 1972.

Co F1 2018 nabídne

Ačkoli se může zdát, že každý ročník je až na pár změn stejný, tento přináší doslova revoluční změny. Vedle tolik diskutovaného ochranného prvku „halo“, někdy přezdívaného svatozář, se do hry dostaly reálnější zvuky i chování monopostů.

F1 2018 - 3

Vývojáři totiž dostali k dispozici plány a nákresy od automobilové federace FIA, respektive od vlastníka F1 Liberty Media, které byly třeba pro homologaci reálných monopostů. Díky tomu jsou formule zpracovány do posledního detailu, a je to poznat také na trati.

F1 2018 - 4

Skvělá grafika

I po grafické stránce je letošní ročník o krok napřed. Odrazy slunce i světla vypadají velmi realisticky. Voda na mokré trati stříká všude okolo a ještě více znepříjemňuje jezdcům už tak těžkou situaci. Plně funkční volant, na kterém jezdec kroutí čudlíky a mačká tlačítka, přidává na reálnosti.

F1 2018 - 2

Poškození je vidět i při menším ťuknutí, monoposty se také špiní podle toho, jak moc jezdíte mimo trať. Při nárazu vypadá formule pošramocena i odřena, takže i na těchto detailech si dali tvůrci záležet a stojí to za to.

Fyzika vozů

Fyzika je i díky detailním nákresům od týmů na skvělé úrovni. Každá formule má trošku jiné vlastnosti, pravda, toho si všimnou především hardcore jezdci, ale i „sváteční řidiči“ poznají rozdíly mezi novodobými a historickými vozy.

F1 2018 - 1

Pokud navíc vypnete všechny asistenty, stáváte se nefalšovaných pilotem formule jedna. Koupí této hry rozhodně neprohloupíte, naopak si užijete skvělé závody ve známých prostředích. Pro fajnšmekry je připravena až deset let dlouhá kariéra, takže na co čekat? Vyrazte do zaváděcího kola a staňte se multišampionem formule jedna!

Hru si zahrajete na PC, PS4 i Xbox One.

Další formule a závodní hry: