GRID – recenze hry

Herní studio Codemasters je známé především díky svým závodním titulům. Po dvou velmi povedených simulacích F1 2019 a DiRT 2.0 přišel s něčím, co spíše potěší arkádové hráče. Řeč je o hře Grid. Co vše nám přinese?

Na simulaci zapomeňte

Už během prvního závodu zjistíte, že herní model je velice arkádový. To je ale dobře, série Grid taková byla vždy, takže Codemasters zvolili návrat ke kořenům. Původně jsem hru zkoušel s volantem, ale velmi rychle jsem přesedlal na DualShock. V průběhu kariéry vás pak nic nezdržuje od závodění. Vyberete si sérii, ve které chcete závodit, odjedete si různý počet závodů a pak si vyberete znovu. I přes tuto jednoduchost není hra jednotvárná a zabaví vás na dlouhé hodiny.

Obsah neobsah

Na dnešní dobu Grid nenabízí zase tolik obsahu, jak by se mohlo na první pohled zdát. Celkově nabízí 13 lokací, pokud máte Ultimate edici nebo season passy, tak 15. Díky různým modifikacím lokalit je ale závodních okruhů více než jen 13 resp. 15.

Grid - závody aut 1

Stejně tak počet vozů není třeba ve srovnání s Forzou nijak oslnivý. Na druhou stranu propracovaný model deformace a poškození kapoty je dechberoucí. Možná i proto Grid raději sáhl po méně vozech, které ale o to lépe zpracoval. Další vozy opět přibývají s Ultimate edicí nebo různými season passy.

Skvělé AI

Umělá závodní inteligence se hodně posunula. Na trati probíhají souboje kolo na kolo a nárazník na nárazník i mezi protivníky. Hodiny protivníků či hromadné nehody tak nejsou ničím extra výjimečným, což je dobře.

Grid - závody aut 2

Stejně tak, pokud budete na některého ze závodníků nepříjemně dotírat či do něj často vrážet, stane se vaším úhlavním nepřítelem. A půjde mu jen o to, vás jakkoli dostat mimo trať, což přináší do hry zase jiný zábavný prvek.

Závěr

Grid je zábavnou arkádou, která vás dokáže zabavit na dlouhé hodiny. Díky povedenému systému umělé inteligence si budete připadat jako byste na závodní dráze skutečně byli. A navrch, můžete si zazávodit ve formuli, se kterou jezdil také Fernando Alonso.

Grid - závody aut