FIDGET SPINNER – hit mezi letošními dárky za vysvědčení

Malá nenápadná věcička, se kterou však vaše děti zažijí spoustu hodin zábavy a dost možná ji občas půjčí i vám – samozřejmě, když hezky poprosíte :). Ano, řeč je o absolutní hitovce letošního léta – hravém a elegantním fidget spinneru, který umí zabavit i ty největší neposedy.

Točítko není jenom obyčejná hračka

Na rozdíl od ostatních hraček jde totiž v případě fidget spinneru – někdy také nazývaném finger spinner – o skvělou antistresovou pomůcku. Okusuje vaše dítko tužku, musí si neustále pohrávat s prsty, okusuje si nehty nebo snad poťukává tužkou? Díky této hravé vrtulce i děti s autismem, poruchou ADHD či trpící úzkostí, zklidní svou mysl a neklid i nervozita je ta tam.

Mnoho odborníků potvrzuje, že díky točítku i dospěláci překonají nervozitu či problémy se soustředěním a koncentrací. Výhodou je, že se pro roztočení spinneru na něj vůbec děti dívat nemusí, stačí cítit jeho rotaci mezi prsty a paměť i soustředění se rázem zlepšuje.

Vrtulka, která pobláznila svět

Jednoduchý trojzubez – ať už zaoblených či ostřejších linií, který oblečen do plastu či kovu v sobě ukrývá na konci každé strany i uprostřed ložiska, díky kterým lze toto točítko protáčet mezi prsty a předvádět kousky, nad kterými ostatní žasnou.

Nespornou výhodou fidget spinneru je jeho malý rozměr, a fakt, že zábava s ním je naprosto tichá. Točit si tak vaše dítě může klidně u televize, v čekárně u lékaře či na úřadě, stejně jako v autobuse či při dlouhé cestě autem.

Svou zábavou děti nikoho neruší, ba naopak, často se naprosto zklidní a dopřejí vytouženou chvilku klidu svým rodičům.

fidget spinner červený žlutý

Stačí jedna stokoruna a točení může začít

Na rozdíl od ostatních, často předražených hraček pro děti vám k pořízení obyčejného plastového spinneru opravdu postačí zhruba stokoruna.

Větším dětem uděláte radost spíše kovovou verzí, která je nejen těžší, ale vzhledově této věkové kategorii bližší, cena se pak úměrně zvyšuje.

Jinak je samozřejmě škála barevného provedení a nejrůznějších potisků či efektů skutečně pestrá, pořídit svým ratolestem můžete i variantu nejen svítící ve tmě, ale také doplněnou o LED osvětlení, s níž jsou všechny triky skutečně velice efektní.

Roztočte se spinnerem ty nejparádnější triky a kousky

Asi vás překvapí, že se špetkou šikovnosti a tréninku vaše dítko dokáže spinner roztočit až do 7 000 otáček a ještě k tomu přidá neobvyklé triky a místa, kde spinner roztočí.

Mezi prsty, to je ještě hračka, ovšem roztočit spinner na čele, na nose, na bradě či snad koleně, to už chce panečku nějaký ten trénink. Balancování na prstu, hřbetu ruky či závodění o to, komu se bude spinner déle točit – taková zábava zaručeně zatočí nejen se spinnerem, ale hlavně se zlobením.

Fidget spinner můžete koupit nejlevněji na webu Heureka

Kovový, svítící, zlatý, duhový, modrý, barevný, spinery si zde vybere každý.

Související hračky: