Tablet – prospěšný pomocník nebo hračka?

V době prvopočátků notebooků jsme si ani nemohli pomyslet, že po pár letech se stane součástí téměř každé domácnosti.

Tablet – využije jej každý?

Zčásti to ovlivňovala nepřijatelná suma za notebook a z části dostupnost. Postupem času se ale trh rozevřel, začaly se objevovat stále novější technologie a cena tudíž postupně začínala klesat. Dospělo to do stádia, že skoro v každé domácnosti musel být. Jak pro syna, dceru – jakožto nezbytná součást ke studiím, hraním her s kamarády a samozřejmě sociálním sítím. Tak ale i pro rodiče, kteří ho potřebují k práci, vyzvedávání e-mailů a spoustu dalšího. Dokonce díky mobilitě a rozumné ceně se stal žádanější a více prodávanějším než stolní počítač.

Ale co to, na trh se dostaly obrazovky s dotykovým displejem a základními funkcemi, kterými disponuje jak stolní počítač, tak notebook. Ano byl to tablet. A svou cenou hned od vstupu na trh se stal hitem. Začaly mizet mp3, mp4 – pochopitelně to už s přístupem chytrých mobilních telefonů. Ale tablet, to nebyl už jen telefon, byl to takový menší notebook, který je ještě více mobilnější a praktičtější, a přitom v mnoha ohledech plnohodnotný jako notebook.

Není lepší věc, než si jej vzít do auta na každoroční cestu do Chorvatska a je od dětí celou dobu klid :)

ipad mini

Nyní vidíme děti, kteří pomalu ještě neumějí počítat do pěti, ale drží v ruce tablet. Umí stahovat a instalovat aplikace i hry atd.

Já jim říkám osobně „tabletové děti“. Rodiče jim jej koupí, aby od nich měli klid, ale je to dobře? Ráno dítě s tabletem vstává a večer při pohádce usíná, což si nemyslím, že je dobře.

Mnoho lidí často přiláká cena a koupí ten nejlevnější co je na trhu. Ale je to tak správně?

Samozřejmě jde o to, na co ho budu potřebovat. Budu- li často cestovat, zvolím bezpochyby tablet s gps navigací. Pochopitelně pro malé děti, které na něm budou hrát pouze hry, by to bylo zbytečné. Můžeme si také vybrat tablet např. s dvb-t tunerem pro sledování televize na cestách.

K dalším aspektům ve výběru tabletu patří např.
Velikost –               Můžeme vybírat tablety ve velikosti od 6 až do 13 palců.
Operační systém –   IOS,Android nebo Microsoft Windows
Operační paměť –  od té se odvíjí výkon tabletu, 512 Mb – 4 Gb
Interní paměť –      od 4 Gb až do 128 Gb
Výdrž baterie návod na výměnu baterie v tabletu Asus

Dle finančních možností a požadovaných vlastností si pořídíme tablet. Zapneme ho a budeme ho chtít naplno využívat. Od nastavení tapety, živé tapety, widgetů, počasí na plochu a spoustu dalšího se dostaneme až k tomu, že si budeme chtít stáhnout další funkce, hry, doplňky a programy. U Androidu se přihlásíme popř. zaregistrujeme na gmailu, skrze který budeme moci využívat aplikaci Google Play.
Můžeme si vybrat např. z kategorie her. Co by to bylo za tablet, aspoň bez jedné jediné hry, která nás bude bavit. Vybere si snad každý, ať už se jedná o neplacené, či placené hry. Od akčních, arkádových, deskových přes spoustu dalších her.
Určitě si budeme chtít dát na pozadí i originální živou tapetu dle svých představ. V nabídce je nepřeberné množství.