GTA 4 návod na hru Grand Theft Auto IV

Grand Theft Auto 4 si můžete zahrát pouze na Xbox 360, Playstation 3 nebo PC. Já jsem video návod nahrál nejprve na xbox360 a poté i s českými titulky na pc.

V porovnání s dílem posledním – GTA V, je znát, že grafika i ovládání hry je prostě podstatně horší. Ale znám hodně lidí, kteří právě Grand Theft Auto IV: Complete Edition hrají kvůli tomu příběhu. Ten je opravdu povedený.

Návod na hru GTA IV v češtině na PC

Kompletní video návod na GTA 4 pro Xbox 360 v angličtině

GTA IV mise – seznam

Grand Theft Auto IV PC verze CZ: Otevřený svět zločinu, svobody a příběhu

Grand Theft Auto  (GTA IV) je jednou z nejikoničtějších a nejúspěšnějších videoher, které kdy byly vytvořeny. Tato hra, vyvinutá společností Rockstar North a vydána společností Rockstar Games v roce 2008, přinesla revoluci do žánru otevřeného světa a vytvořila komplexní, realistický a temný pohled na fiktivní město Liberty City, které bylo jasně inspirováno New Yorkem.

Gta IV recenze – příběh a hlavní postava

Hráč v roli Nico Bellica, válečného veterána z Balkánské války, přijíždí do Liberty City, aby začal nový život a unikl své minulosti. Niko přichází na pozvání svého bratrance Romana, který slibuje bohatství a štěstí v Americe. Niko však brzy zjistí, že realita je složitější a mnohem temnější než představoval.

Hlavním tahákem GTA IV je jeho hluboký a emotivní příběh. Nico Bellic je složitý charakter, který se snaží přežít ve světě, kde jsou zločin, korupce a morální dilema na denním pořádku. Příběh hry zkoumá témata viny, rodiny, loajality a konfliktu mezi minulostí a budoucností.

Otevřený svět

Liberty City, zrekonstruovaná verze New Yorku, je jedním z nejpodrobnějších a nejrealističtějších herních světů v historii. Hráči mohou prozkoumat město a jeho okolí, což zahrnuje variabilní prostředí, od chaotických ulic Bohanu po luxusní čtvrtě Algonquinu. Město je plné života, s obyvateli, kteří jedou do práce, venčí psy nebo sedí na lavičce v parku.

Herní mechanika

Hra nabízí mnoho herních možností, od střílení a řízení aut až po mini-hry, jako jsou bowling nebo šipky. Hráči mohou volit, zda budou sledovat příběhové mise nebo se prostě bavit ve světě hry. GTA IV bylo také první, kde byl zaveden realistický fyzikální model pohybu postav, což přidává hloubku do bojů a interakcí.

Postavy a dialogy

Jedním z nejvýraznějších prvků GTA IV jsou jeho postavy a dialogy. Hráči si oblíbí postavy jako Roman Bellic, bratrance Nica, nebo skvěle napsané vedlejší postavy, jako je paranoidní kousavý kamarád Brucie nebo skvělý zločinec Dimitri Rascalov. Dialogy jsou špičkově napsané a namluvené, což přidává do hry autentičnost a humor.

Vliv na herní průmysl

Grand Theft Auto IV ovlivnilo herní průmysl svými inovacemi v otevřeném světě, příběhu a herní mechanice. Stalo se vzorem pro mnoho pozdějších her, které se snažily dosáhnout podobného míru detailu, hloubky a narativní kvality.

Závěr

Grand Theft Auto IV je klasickou hrou, která zůstává stále aktuální a výjimečnou i po letech od svého vydání. S hlubokým příběhem, komplexními postavami a obrovským otevřeným světem poskytuje hráčům nekonečné možnosti prozkoumání a zábavu. Je to titul, který si zaslouží místo v srdci každého hráče a který dokázal zanechat trvalý otisk na herním průmyslu.

Gta 4 Steam

Hru jsem koupil za necelých 10 dolarů v akci na Steam-u, což je luxusní cena na to, že tam máte v podstatě 3 hry v jedné, protože Grand Theft Auto 4 Complete Edition obsahuje jak hru samotnou, tak i 2 datadisky. Hra funguje jak ve Windows 10, ale i v nejnovějších Windows 11. Sledujte tento obchod, občas tam jsou hodně zajímavé slevy.

Související: