Assassins Creed Odyssey – recenze hry

Parkour, likvidace ze stínů a krásné historické prostředí. To jsou tři základní atributy herní série Assassins Creed.

Nejnovější díl má podtitul Odyssey, a i přes řadu podstatných změn se pořád jedná o duchovního následovníka minulých dílů, s nimiž nesdílí pouze jméno, ale i další rysy.

Assassins Creed Odyssey recenze

Rozdílů oproti minulým dílům je zde mnoho změn. Ústřední postavou není tentokrát asasín, ale na první pohled prostý žoldák, jenž však má zajímavou minulost, kterou v průběhu hraní pomalu rozplétáte. Novinkou je i možnost vybrat si ze dvou postav, sourozenců, za které můžete hrát. Ať už si vyberete Kasandru nebo jejího bratra Alexia, co se týče hraní, nic se pro vás nemění.

Assassins Creed Odyssey recenze hry 4

Stejné dialogy, stejný příběh, stejný způsob hraní. S trochou nadsázky se dá říci, že volba hlavního charakteru tkví hlavně v tom, na čí pozadí budete chtít při hraní koukat radši. Podstatné volby však v této hře přeci jen provádět budete a nebude jich málo. Poprvé v sérii totiž dostáváte možnost přímo ovlivňovat dialogy s NPC. Vaše odpovědi mohou ovlivnit děj nejen v rámci vedlejších misí, ale i co se týče hlavního příběhu.

Starověké Řecko

V minulém díle se hráč ocitl ve starověkém Egyptě. Letos nás vývojáři z Ubisoftu přenesli ještě o pár století dál do historie, do starověkého Řecka. To na tom není zhruba 431 let př.n.l. příliš růžově. Schyluje se totiž k válce mezi Spartou a Aténami.

Assassins Creed Odyssey recenze hry

Asi moc neprozradíme, když vám řekneme, že vy v tomto konfliktu nebudete hrát zrovna druhé housle. Titulní příběhová linie však nesouvisí s nastávajícím konfliktem, ale s rodinou hlavního charakteru. I přesto, že tentokrát nezachraňujete svět před mocným řádem templářů, pořád se jedná o velice poutavý a zajímavý příběh.

Nekonečné možnosti

Assassins Creed Origins měl velice blízko k RPG a Odyssey se k tomuto žánru přitulilo ještě o kousek víc. Nejde jen o daleko pestřejší dialogy a styl vyprávění příběhu, ale hlavně o široké spektrum možností, které vám hra nabízí. Můžete plnit kontrakty pro různá NPC, drancovat obchodní lodě, likvidovat konkurenci v podobě dalších žoldáků, bojovat v bitvách za Spartu či Atény, potápět se pro poklady, vykrádat vily bohatých měšťanů nebo likvidovat mytologická monstra.

Assassins Creed Odyssey recenze hry 3

Je toho opravdu hodně. Hra nabízí obsah, který vás zabaví na desítky i stovky hodin.

Jiná, ale stále skvělá

Rozdíly v hratelnosti mezi prvními díly a Assassins Creed Odyssey jsou razantní, ale rozhodně to není na překážku. Právě naopak. Herní svět se vyvíjí a hráči s ním. Je jen málo her, které se mohou svou rozlohou, zajímavostí světa, hutným příběhem a hratelností novému Asasínovi rovnat.

Hra je na PS4, Xbox One i PC.

Související: