Interland – hra od Google nyní i v češtině

Interland je hra hlavně pro děti, aby se naučily bezpečně chovat na internetu zábavnou formou – nově je hra kompletně česky.

Na úvodní stránce vidíte ostrovy, kde se odehrávají tematické kvízy, kde budete soupeřit se zlými padouchy nebo se učit, jak se chovat ke kamarádům.

Interland - hra od Google

Po dokončení každého kola získáte hodnocení, zde např. na ostrově Řeka reality jsem byl oceněn jako internetový Ostříž :)

Interland - hra od Google 2

Úroveň další – Ostražitá hora. To už chce trošku přemýšlet, protože vždy musíte posunout tu krabici, odkud vystřelí paprsek a pomocí odrazů zrcadel musí doputovat do správného cíle. Přiznám se, ne vždy mi to vyšlo napoprvé.

Interland - hra od Google 3

Každá hra je vždy proložena otázkami, které se týkají bezpečnosti na internetu. Mám zkušenost, že nejen děti a senioři s tím mají problém, ale i třeba střední generace stále neví, jak se starat o svá hesla, přístupy k internetovému bankovnictví atd…

Interland - hra od Google 4

Další výsledek u dokončené úrovně. Jsem Bystroň :)

Interland - hra od Google 5

Tato úroveň je akční, jedete dopředu a do stran pomocí kurzorových šipek a výskokem sbíráte různé věci.

Interland - hra od Google 6

Ve věži následně musíte u každé nastavit hesla, aby vás nenapadli útočníci a věž nezbořili. Čím slabší heslo, tím je věž méně chráněná, ale postupem času vám hra ukáže, jaká hesla zadávat, aby byla nenapadnutelná.

Interland - hra od Google 7

Ve Věži pokladů jsem získal impozantní vítězství a hodnocení Internetový Silák :) Certifikát lze také stáhnout jako pdf.

Interland - hra od Google 8

A v poslední úrovni Království laskavosti sbíráte srdíčka a rozdáváte je dalším postavičkám, které jsou smutné :) Je to taková skákačka – hopsačka.

Interland - hra od Google 9

Hra Interland je výborný počin a rozhodně povinnost pro každého, kdo často používá internet, což jsme vlastně skoro všichni.

Určitě bych ji doporučil i jako výukový „materiál“ třeba pro učitele/učitelky na základních školách do hodin informatiky. Děti to bude bavit a ještě se něco naučí a o tom by přece škola měla být ;-)

Web: https://beinternetawesome.withgoogle.com/cs_cz/interland

Doporučujeme: