Jak na export a import oblíbených položek

Oblíbené položky v internetovém prohlížeči, tzv. záložky, používá každý z nás a tak návod na jejich zálohu a obnovu v Internet Exploreru se určitě bude hodit.

Export a import oblíbených položek

Uvedený postup jsem zdokumentoval na aktuální verzi Internet Explorer 11, ale i u starších verzí to je podobné, jen stačí najít volbu Import a export.

Tento návod se může hodit všem, pokud například provádíte obnovení systému do továrního nastavení a ještě předtím je třeba vše důležité zazálohovat, hlavně složku Document & Settings / Váš uživatelský účet, případně pokud máte na disku C ještě data jako fotky a videa. Rozdělit disk na C a D má své výhody, vše důležité si ukládejte na „déčko“ a po reinstalaci systému data budou tam kde byla předtím.

Ale zpět k oblíbeným záložkám.

Po spuštění IE klikněte na hvězdičku vpravo nahoře a rozkřikněte volbu Přidat k oblíbeným položkám, kde poté zvolte Import a Export.

Oblíbené položky 1

Oblíbené položky 2

Zde poté vyberte volbu Exportovat do souboru.

Oblíbené položky 4

Vyberte co chcete exportovat, v našem případě Oblíbené položky, ale můžete zvolit i Informační kanály a Soubory cookies.

Oblíbené položky 5

Tuto volbu nechte na výchozí nastavení.

Oblíbené položky 6

Zde vyberte kam exportovat oblíbené položky, standartní umístění je v dokumentech Vašeho uživatelského profilu s názvem bookmark.htm.

Oblíbené položky 7

A je hotovo.

Oblíbené položky 8

Obnovu oblíbených provedete téměř stejně jako export, jen v první volbě je třeba zvolit Import :)

Oblíbené položky 9

Kdo používáte prohlížeč Firefox, na zálohu oblíbených použijte prográmek MozBackup.

Další návody: