Jak připojit sluchátka do PS4 ovladače, aby fungoval i mikrofon

Nejde vám u Playstation 4 nastavit zvuk do sluchátek nebo naopak u nich nefunguje mikrofon po připojení do ovladače? Řešení je jednoduché a zde je návod, jak na to.

Asi hodně lidí, kteří hrají na PS4, se s tím setkalo, když měli nová sluchátka, která měla 2 konektory. U gamepadu je jen jeden a tím pádem pak funguje buď jen mikrofon (po zapojení růžového kabelu) nebo jen zvuk do sluchátek (zelený konektor).

Je také možnost mít zapojené externí reproduktory a ze sluchátek využívat jen ten mikrák, pak byste je ale nesměli mít na hlavě, ale jen třeba na stole a všichni asi víme, že nejlepší zážitek ze hry je právě díky sluchátkům.

Takže co je potřeba koupit?

Stačí vám stokoruna a tento kabel. Koupil jsem ho na CZC.

Přesný název je PremiumCord Adaptér 4pin 3,5mm – 2x stereo 3,5mm M/2xF a je to v podstatě redukce ze 4 pinového 3,5mm konektoru na 2 stereo 3,5mm vstupy.

PremiumCord Adaptér 4pin 3,5mm - 2x stereo 3,5mm

Jak vidíte, tato sluchátka s mikrofonem mají 2 konektory, takže stačí použít ten kablík a nebude problém je i u PS4 dualshocku zapojit.

Sluchátka s mikrofonem

Redukce pro sluchátka u PS4 ovladače

Propojeno. Sice ten kablík vám už i ten původní dlouhý kabel prodlouží ještě o 30 cm, ale lepší delší než aby chybělo :)

Zapojená redukce do sluchátek a PS4 ovladače

A zde jsou vidět sluchátka druhá, která mají pouze jeden konektor, takže pro PS4 ideál.

Sluchátka s 3,5mm konektorem

K tématu:

  •  
  •  

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*