Mortal Kombat 11 – recenze hry

V dnešní recenzi se podíváme na zástupce jedné z těch absolutně nejslavnějších a nejdůležitějších herních sérií, jímž není nic menšího než Mortal Kombat 11.

Než se ale na nejnovějšího člena rodiny vývojářů ze studia NetherRealm podíváme blíže, odskočíme si na chvilku do historie, abychom si vysvětlili, proč má právě Mortal Kombat mezi hrami natolik výsadní postavení.

První díl této bojové série se objevil totiž už v roce 1992 jako odpověď Segy na tehdejší úspěšný titul Street Fighter konkurenčního Nintenda v době, kterou dnes označujeme za první válku konzolí. Ze začátku se však proslavil na klasických arkádových automatech, díky čemuž hry z této série považujeme za jedny z těch absolutně nejúspěšnějších arkád v historii.

Postupně se usadily na domácích konzolích, kde se jim daří doposud. Svého času se o celé sérii mluvilo také jako o velice brutální a nevhodné, a to zejména díky násilí či hlavně fatalitám, díky nimž jsou její hry natolik proslulé.

Nad tím už se dnes nikdo moc nepozastaví, obzvlášť v konkurenci nespočtu dalších her, které násilí představují mnohem realističtějším způsobem.

Oba zmíněné tituly se posléze staly inspirací pro vůbec první filmy natočené na základě videoherních předloh. Obě značky jsou pak i v dnešní době na filmovém poli aktivní, přičemž patrně Mortal Kombat je tou oblíbenější.

Nyní se ale už vraťme k samotnému Mortal Kombat 11. Hra vyšla v březnu 2019 a zahrát si ji pak můžete na všech hlavních platformách.

Mortal Kombat 11

Mortal Kombat 11 recenze

„MK“ vždy byl (a doufejme, že i nadále bude) hlavně o soubojích na život a na smrt v různých arénách, kde nejde o nic menšího něž o samotný osud Země. Ani tentokrát to není jinak. Dostáváme tak brutální šarvátky plné násilí a pak samozřejmě také fatality. To vše ve velice hezkém grafickém podání. Jednotlivé souboje jsou velice svižné a dynamické, a co je podstatné, můžete je absolvovat za téměř všechny oblíbené i neoblíbené postavy z předchozích dílů. V rámci různých rozšíření se pak ve hře objevuje třeba i hostující Terminator.

Mortal Kombat 11 - 2

Hra také nabízí příběhový režim. Otázkou však je, zda příběh jako takový někoho vlastně zajímá, či chce spíše jenom kopat, mlátit, krájet a bůhvíco ještě dalšího v jednotlivých soubojích . Přikláníme se spíše k druhé možnosti, přestože oproti jiným bojovkám, kde si s kampaní moc hlavu nelámou, je tato poměrně zajímavá a určitě stojí za vyzkoušení.

Už proto, že se během jejího průchodu naučíte své postavy ovládat. Většina z nás ale stráví nejvíce času u osvědčeného módu příběhových věží, kde jde o to, že porážením protivníků odemykáte příběhové konce jednotlivých charakterů, třebaže to stojí kolikrát hodně nervů a obtížnost může mnohdy vypadat až přehnaně složitě.

Ve hře také zavítáme na Shang Tsungův ostrov, tudíž do domova jednoho z největších záporáků celé série, kde na nás čeká nespočet různých úkolů a hádanek. Jejich vyřešením poté získáváte herní měnu, za kterou si můžete posléze dokupovat různá vylepšení pro své postavy jako oblečení, nové fatality, soundtrack a spoustu dalších.

Mortal Kombat 11 - 3

Verdikt

Mortal Kombat 11 dělá čest všem svým slavným předchůdcům. V porovnání s dalšími díly série se jedná o jedno z těch lepších pokračování. Nabízí velice svižnou akci, propracovaný soubojový systém a zajímavý příběh, třebaže je poměrně překombinovaný. Ale i to je jedním z důvodů proč hráči Mortal Kombat milují.

Hra toho může hodně nabídnout jak stávajícím fanouškům série, tak i těm, kteří s ní doposud nemají žádné zkušenosti. Zábava na spousty hodin je v tomto případě zaručena, třebaže se to může zdát na první pohled jako bezduché mlácení kolem sebe, ale právě to je pro relaxaci dost možná to nejlepší.

Související: