Několik důvodů proč si koupit herní konzoli

Stále mnoho hráčů prosazuje svojí oblíbenou platformu, ale proč si na několika příkladech nevysvětlit, které by bylo lepší dát přednost. Herní konzole vs. pc.

Herní konzoli nebo PC?

Osobně pařím již asi 20 let, cca od 16 a vždy jsem měl PC. Postupem času ale člověk zleniví a i když mám slušný herní počítač, na kterém občas také něco málo zahraji, více je u nás v rodině využíván XBOX 360.

Mnozí jistě namítnou, že grafika se nedá s počítačem srovnávat, že výkon konzole je slabý a rozlišení také není full hd, ale já jsem z generace, která preferuje hlavně hratelnost a ne super mega hyper grafiku, která je sice hezká ale pokud mě hra nebaví, pak je mi její zpracovaní celkem ukradené.

Přesně bych to popsal na hře roku 2013, všichni se jistě shodneme, že to prostě GTA V je. A jelikož na PC vychází až letos, pokud vůbec, pak jediná možnost jak si ho zahrát je na konzoli PS3/PS4 nebo již zmiňovaném XBOX-u.

xbox_360

Zde je několik výhod:

 1. Zakoupenou hru stačí pouze vložit do mechaniky a i když máte pouze 4GB XBOX 360, tak se sice bude déle nahrávat, ale hrát můžete hned, není třeba instalovat nutné aktualizace grafiky a podobně jako u pc nebo nastavovat rozlišení a další věci které hru mohou zpomalovat.
 2. Metrová televize je lepší než menší monitor a také ovládání gamepadem z „gauče“ nemá chybu, kor když se přidá kvalitní zvuk z reprosoustavy, kterou ne každý u pc má.
 3. Podporuje-li hra hru více hráčů, stačí připojit druhý gamepad a hned je veseleji. V poslední době k tomu využíváme minihru fotbal ve hře Rayman Legends.
 4. Při využití pohybového senzoru Kinect se zabaví celá rodina, jistě, k pc existují také některé hry s „taneční podložkou“ ale to prostě není ono. Nehledě na to že kinect se dá využít jak ke hrám tak i pro cvičení či tancování a i pro několik sportovních her.
 5. Cena kompletu konzole + televize. Stále nadupané herní pc s kvalitním monitorem stojí kolem 30000kč. Dosluhující XBOX360 včetně kinectu vás vyjde na necelých 6000kč a k tomu jedna metrová televize na necelých 10t kč, takže jsme na polovině ceny za herní pc a za zbylých 15 tisíc můžete koupit 10 nových her nebo třeba 30 starších, ale ne použitých titulů.
 6. Nová konzole Playstation 4 stojí kolem 8-9000kč, což je výborná investice na to, co PS4 umí.

Nevýhody konzole proti pc:

 1. Nemožnost upgradu. Sice nová herní konzole má vcelku slušné parametry, jako v současnosti prodávaná PS4 a na podzim představený nový XBOX, ale počítač pokud nestíhá, pak stačí zrychlit přidáním lepšího procesoru, více paměti či výkonnější grafické karty. U konzole přidáte maximálně větší pevný disk a ten musí být navíc schválen pro použití v tom kterém zařízení, jinak se po naformátování zobrazí místo velikosti např. 300GB pouze 16GB.
 2.  Dost nevydělávajících hráčů si vybírá konzoli podle toho zda se na ní dají hrát vypálené hry. Jsem proti jakémukoliv flashování konzolí nebo kopírování her, protože autor hry si s ní dal dost práce a pak mu jí ukrást není to co je správné. Takže když na novinku nemám, koupím starší gamesu, která už se dá sehnat třeba za pětikilčo a to snad nikoho nezruinuje :)
 3. Hraní stříleček a dalších first person akcí. Přiznejme si, gamepad není ideální zařízení na hraní her typu COD nebo Battlefield 4.
 4. Téměř všechny hry, které se na konzole dělají, jsou v angličtině. Ano, na pc také, ale tam lze ve většině případů dohrát české titulky a i jazyka neznalý hráč si užije hru se vším všudy. Je zde tedy možnost místo konzole radši vybrat pc nebo zadruhé, naučit se anglicky :)

Viděl jsem i slovní spojení herní konzoly, ale správně je s měkkým :)

3 Comments

 1. Já jsem rozhodně pro PC. 1. PC bych měl tak i tak a kdybych měl konzoli tak si jen zbytečně vyhodím peníze. Navíc ovládání na konzoli mi přijde zbytečně zdlouhavé, ale to je jen o cviku. Taky cena her na konzoli je úplně někde jinde, než cena her na pc. Ty kupuju asi polovinu co by mě stály na konzoli

 2. ja jsem jednoznačně pro PC protože nemusim řešit placenej multiplayer a zahřivani červena smrt u xboxu xD do 25 tisic jde udělat pořadne herni dělo s intel core i5

 3. kdybych si měl vybrat tak jedině konzoli protože na PC se hry piráti a musi se upgradovat osobně dodnes hraju na xbox360 E a počkam si na project scorpio

Komentáře nejsou povoleny.