Návod na hru Pokémon GO

Jak už většina z vás ví, Pokémoni se stali za pár dní velkým trendem mobilních her. Vydělalo už přes milióny dolarů a stává se tak nejhranější hrou současnosti. O jakou hru vlastně jde ?

Kromě chytání Pokémonů, bojování v arénách (Gymech)…… Vás aplikace donutí chodit ven, protože tam čekají Pokémoni.

Kompletní návod ke hře Pokémon GO

V tomto článku si ukážeme jak hru Pokémon GO hrát:

1. Tvorba vlastního trenéra

Jako první si zvolíte pohlaví Muž/Žena, následně si můžete změnit vzhled (postavu i oblečení).

2. a) Výběr prvního Pokémona

Po zvolení trenéra si můžete vybrat ze tří Pokémonů – Bulbasaur, Charmander, Squirtle. Na pokémona stačí kliknout a proběhne první chytání Pokémona

    b) Když chcete Pikachu

Pokud chcete ze začátku Pikachu, (pro milovníky Pokémonů víte že Ash měl jako první Pikachu) Tak stačí čtyřikrát odejít od 3 zmíňovaných Pokémonů a sám se objeví – kliknete na něj a je váš.

Čtěte také další článek o Pokémonech kde najdete i videa jak hrát.

3. Jak hledat Pokémony

Pokémoni jsou všude po celém světě. Po nalezení Pokémona musíte přijít na určité místo a kliknout na něj, ten se vám objeví společně s Poké Ballem. Poké bally: na 12lvl získáte Grat Bally, na 20lvl Ultra Bally, kterýmy chytíte všechny Pokémony

4. Chytání Pokémonů

Po nalezení Pokémona něj hodíte Poké Ball, třikrát se zatřepe a máte ho. Specialitou hodu je točený hod (nedoporučuji na začátku) – roztočíte Poké Ball na místě a hodíte, ale je těžší se trefit. Když chytíte Pokémona získáte nejen exp ale i candies (cukrátko) tím se můžete zbavit Pokémona, pokud ho máte víckrát nebo je slabší. Za ty candies, pak evolvujete Pokémony, protože každý Pokémon má 2 nebo 3 fáze.

Chytání záleží na místě kde jste, jestli jste u vody objevují se vodní Pokémoni, když jste v parku tak normální. To sámé taky když je den nebo noc. To kteří Pokémoni jsou ve vašem okolí zjístíte tlačítkem vpravo dole, ukážou se vám i stopy, které značí 50metrů.

5. Pokestop

Objevují se na různých místech např.(Sochy, Grafity, Zajímavé budovy). Pomocí nich získáte Poké Bally, Potions nebo Vajíčka. Z vajíčka se může vyvinout jakýkoliv Pokémon, má u sebe jak daleko musíte dojít aby se vyvinulo 2km=základní, 5km=lepší, 10km=nejvzácnější. Je nutné mít aplikaci celou dobu chůze zaplou!

6. Jak nalákat více Pokémonů ve svém okolí?

Použijte Lure module, který umístíte na Pokestop a Pokémoni se tam začnou rychle objevovat, tento Lure vidí i ostatní hráči, takže ho můžou využít.

7. Týmy

Na 5lvlu si vybíráte ze tří týmů: žlutý, červený, modrý. Žádný z nich nemá speciální atributy, ale je dobrý si vybrat stejný tým jako mají vaši kamarádi, protože můžete společně dobívat Gymy.

8. Gymy

V Gymech jsou umístěny Pokémoni, buď z vašeho týmu nebo z nepřátelského. Jestli tam bude z nepřátelského můžete ten Gym dobít a tím si i vytrénovat Pokémony, když útočíte na nějaký Gym je nutné si vybrat 6 Pokémonů na boj, proto je snadné porazit ty slabší. Jestli dobijete Gym a vydrží dobitý 24h získáte coiny, které se kupují i za reálný peníze.

Za mě určitě tuhle hru doporučuji.