Podložka pod notebook do postele je dobrý dárek

Každý, kdo na notebooku hraje nebo pracuje na gauči nebo v posteli, ocení tuto podpěru pro laptop. Mám ji několik let a využívaná je skoro denně.

Noťas mnoho lidí používá v posteli a často jej má položený i na peřině. To je ta nejhorší volba, jak na něm pracovat, protože se pak přehřívá, díky tomu, že peřina „ucpe“ místo, kudy z notebooku proudí horký vzduch od chladiče procesoru a dalších komponentů.

Poznáte to snadno tak, že ventilátory jsou hlučnější, povrch notebooku je na dotek horký a případně se vám počítač i sám vypne. V průběhu času si můžete všímat i toho, že se stav zhoršuje. Zatímco nový notebook se i přes neohleduplné zacházení tak rychle nezahřívá, po pár letech je k tomu náchylnější. Příčin přehřívání notebooku je totiž více – usazený prach, umístění poblíž zdroje tepla, přetížení systému atd. Pokud se více faktorů spojí, notebook se přehřeje rychleji.

Podložka pod notebook

podložka pod notebook do postele 1

Podložku jsem vybíral s tím, aby měla měkkou spodní část, protože jiné, které se dají koupit, jsou v podstatě jen „prkno“ a to po pár půlhodinách :) u práce či hry celkem bolí.

Horní část je z plastu, sice není antiskluzová, ale díky gumovým nožičkám, které mají snad všechny notebooky, je stabilní a nesjíždí.

podložka pod notebook do postele 4

Výhodou je také oddělitelná spodní část, která v případě zašpinění jde bez problémů vyprat.

podložka pod notebook do postele 3

Notebook velikosti 15,6″ se na podložku vejde bez problémů.

podložka pod notebook do postele 2

Podpěra pro laptop – kde koupit?

Podložka pod notebook do postele se prodává v Ikea pod názvem Byllan. Sice v jiné barvě, ale cena i materiál je stejný.

Pokud by vám ale tato podpěra pod laptop nevyhovovala, můžete si vybrat jinou zde.

Související: