Battlefield 1 – Válečná zábava zaručena

Každý rok výrobci uvádějí na scénu nové a nové hry a ani Electronic Arts nezůstávají pozadu. V roce 2015 firma představila mnoho zajímavých titulů, ale ten nejžádanější mezi nimi nebyl. Battlefield 1 si na své entrée počkal až na rok letošní. A bylo to dobře, protože Battlefield se, na rozdíl od konkurenčního Call of Duty, rozhodl vyjít vstříc fanouškům a vrátit se do období světových válek.

I když ne tak úplně. Samotní tvůrci série to nazvali alternativní 1. světovou válkou. Co si pod tím máme představit? Rozhodně hra nebude pomalá a nebude se odehrávat mezi dvěma zákopy. To fanouškům dokázala již samotná beta.

Battlefield 1 recenze hry

Otevřená beta nabídla jednu mapu (pouštní Sinai Desert) a dva mody (Conquest a Rush). Mohli jste si vybrat z několika povolání. Klasicky jste mohli hrát útočníka, inženýra, podporu a odstřelovače. Změna nastala u pilota, který má oproti minulým dílům samostatně přednastavený loadout.

Battlefield 1

Bojová technika

Od pilota se přesuneme k bojové technice. Hráč si může vybrat z pěchotních vozidel (protipěchotní vozidlo s kulometem a klasický “džíp„), tří typů tanku (lehký tank, střední tank a těžký tank), a tří typů letadel (protitankový letoun, bombardér a stíhací letoun).

TIP: Zahrajte si také Battlefield V.

Paradoxně sem patří i koně, ostatně mnoha válkami je to fakt osvědčený dopravní prostředek. Výbavy je opravdu hodně a v plné verzi hry určitě ještě přibude, protože jedna z kultovních součástí Battlefieldu zde chybí. Ano, mluvím o lodích. A když už jsme u lodí, tak na vodních mapách bude v plné verzi hry dostupná bitevní loď, která bude ostřelovat pobřeží. Na dalších mapách se můžeme dočkat zeppelinů a obrněných vlaků (ten se vyskytuje právě na pouštní mapě Sinai Desert).

Optimalizace hry

Optimalizací je nový Battlefield špička. Na mé sestavě (Intel Core i3-6100, Nvidia GeForce GTX-950, 8GB RAM) jel na 65-123 fps při vysokých detailech. Takže od dob optimalizace BF4 se DICE zdá se posunul vpřed.

Verdikt

Můj verdikt je více než výborný. Battlefield 1 přinesl to, co komunita (včetně mě) už dlouho chtěla. Hraje se to nádherně. Nic se neseká. Servery fungují na 100%. A o grafice nemá cenu diskutovat, protože Frostbite engine 3 má pouze malou konkurenci. Podle mě stojí rozhodně za zkoušku.

84%

PS: Kombinace odstřelovače, lehkého tanku a občas stíhacího letounu je sázka na jistotu. ;)

Související: