Football manager 2016 – recenze hry

Už jedenácté pokračování slavné série Football Manager, která nabízí mimořádnou hratelnost a každý rok několik zajímavých vylepšení. Football Manager 2016 přináší o krok lepší vyladění než jeho předchůdce, při hraní se neztratí ani začátečník díky Classic módu (nově se mu říká Touch a zahrajete si jej i z mobilního telefonu), 3D zápasový engine je zase velkým pokrokem ve srovnání s rotujícími kolečky.

Vylepšená komunikace s hráči, s nimiž se můžete nejen pohádat, ale i konstruktivně promluvit. Propracovaný systém různých zranění, přesně jako ve skutečnosti – nikdy nevíte, co se na trávníku bude dít v následující minutě. Zlomený prst, namožené stehno nebo jen nachlazení po vyčerpávajícím tréninku? Týmoví lékaři vám dají rychle vědět, abyste se podle toho zařídili na následující zápas.

Velkou novinkou je online Fantasy Draft

Chtěli jste vést dokonalý Dream team a Barcelona nebo Chelsea vám prostě k srdci nikdy nepřirostou? Máte možnost zkusit online Fantasy Draft až pro dvaatřicet hráčů. Podmínky ligy, rozpočet a následný draft – uděláte si špičkový tým přesně podle svého gusta. Mimochodem, Football Manager 2016 má velmi nízké hardwarové nároky, takže si jej zahrajete – byť v lehce okleštěném módu – prakticky na každém současném stolním PC nebo notebooku. Vášnivé hráče potěší i rok od roku komplexnější zpracování, opravdu si tak budete připadat jako manažer ostrovního střihu.

football manager 2016

Pro milovníky statistik přímo rajská zahrada

Football Manager byl, je a bude o statistikách, ve verzi 2016 jich najdete opravdu přehršel (a možná až moc na vkus některých hráčů). Zřetelných chyb ale má série FM minimum a do ročníku 2017 se většinu z nich podaří napravit. 3D režim totiž občas odhalí „hloupý“ gól, který by v reálu asi nikdy nepadl a lepší by mohlo být i dohadování se sponzory kolem reklamních smluv. To jsou ale vlastně drobnosti, a když vezmeme v potaz, že srovnatelná konkurence na trhu v podstatě neexistuje, budeme hodnotit FM 2016 jako skvělou hru. Co takhle 85 procent?

Podobné hry:

Pro Cycling Manager 2019 recenze

Pro Cycling Manager 2018 – Tour de France u vás doma