Powerbanka – co a k čemu je toto zařízení

Kdo nevíte, co je powerbanka, jaké jsou typy a na co se používá, v článku najdete odpovědi a tipy na to, jakou koupit, aby měla co nejvyšší výkon.

Co to je powerbanka

Už z názvu je patrné, že to je zdroj (power). Je to výkonná baterie, která slouží hlavně pro dobíjení mobilního telefonu, ale dá se použít i pro dobíjení tabletu.

Jaké jsou druhy – typy

Jako u všech elektronických zařízení se dají koupit nejlevnější, které mají ale nejnižší výkon, až po ty dražší, které vám ale mobil nabijí na plný výkon až 5x.

Je na každém z vás, čemu dáte přednost, ale já si raději vždy připlatím a koupím věc kvalitnější , která mi jednak déle vydrží, ale také výkon bude mít vyšší.

gp powerbanka 5200

Jak se používá

Dodávaný kabel má klasický usb konektor a mikro usb. Pokud tedy chcete nabíjet mobil, klasické usb zasunete do powerbanky a ten malý konektor do mobilu nebo třeba do čtečky knih, až vám dojde „šťáva“.

gp powerbanka 5200 2

Jak ji nabít

Nabíjí se klasicky přes usb, takže kabel zapojít obráceně než při nabíjení mobilu – mikro usb konektor do powerbanky a druhý konec – usb, do počítače nebo notebooku.

gp powerbanka 5200 3

Kde koupit powerbanku

Nedávno jsem viděl, že se dá koupit i v knihkupectví, ale to je stejné, jako byste si šli koupit do potravin televizi. Mohou ji tam mít, ale určitě to nebude kvalitní model.

Takže má rada je jasná, vybírejte na srovnávači cen Heureka, nebo se podívejte přímo zde, jaké jsou ty nejprodávanější.

Související: