Fractal Define R3 – ideální počítačová skříň

Kdo chce mít tiché a zároveň výkonné pc, musí investovat do kvalitní počítačové skříně a tou tento model Fractal Define určitě je.

Fractal Define R3  – recenze

Stačí, když case vybalíte z krabice a uvidíte, jak je vše velmi dobře zpracováno a také do sebe bez problémů pasuje, jako např. bočnice, na kterých je nalepen materiál pro snížení hlučnosti pc. Toho se u levných „kejsů“ nedočkáte.

Fractal Define R3 03
Fractal Define R3 12

Dnešním standardem je umístění zdroje do dolní části, protože to je celkem logické a divím se že na to nikdo nepřišel už dříve, je dobré, když je kabeláž schována hned u země a netrčí jako z počítače staršího data :)

Chlazení

Systém chlazení je také zpracován na výbornou, kromě bočních stran je mřížka pro nasávání a odvod vzduchu v podstatě všude a je dobré, že například za ventilátorem vespod skříně i zepředu před větráčkem je filtr proti prachu, takže se do počítače dostane opravdu minimálně. A o to jde, protože čím víc se do počítače práší, nedejbože aby tam byly třeba kočičí chlupy, pak dochází k opotřebení komponentů a snížení jejich životnosti.

Fractal Define R3 04
Fractal Define R3 05
Fractal Define R3 06

Tlačítko pro zapínání pc je umístěno nahoře, kde vedle něj najdete i 2x usb port a jednou e-sata. V noci je osvětlení tlačítka „power“ celkem dost „modré“, ale stejně jej má většina uživatelů pod stolem takže to ani moc neruší.

Fractal Define R3 01
Fractal Define R3 02

Na fotkách vnitřku „fractalu“ vidíte, že ani chladič Thermaltake 12x12cm není problém usadit, místa pro kabeláž je také dost, přebytečné kabely lze schovat do prostiru za základní deskou, takže i puntičkář bude spokojen :)

Fractal Define R3 11

Velmi se mi líbí systém pro osazení harddisků, vím, má to dnes už každá lepší pc skříň, ale stejně, v jednoduchosti je krása.

Fractal Define R3 08

Fractal Define R3 mám již asi 2 roky, při běžné práci není poznat, zda je počítač zapnutý nebo není, pokud spustím hru typu Watch Dogs nebo Far Cry 3, už to trošku slyšet je, není to nic hrozného a hlavně po vypnutí hry je zase pc tiché a tak to má být, proto mi nezbývá než tuto značku i typ case rozhodně doporučit.

Fractal Define R3 07
Fractal Define R3 09
Fractal Define R3 10