Far Cry 3 – Otevřený svět na dvou ostrovech

Třetí díl veleúspěšné hry Far Cry se opět vrací na ostrovy, po ne moc úspěšném dílu druhém si autoři hry vylepšili reputaci.

První díl Far Cry byl na svojí dobu neskutečná pecka, jak grafikou, tak velikostí herní mapy a možností využívat veškeré dostupné dopravní prostředky.

Far Cry 3

Díl třetí obsahuje mnoho in-game videí a již to úvodní Vás opravdu skvěle vtáhne do děje a opravdu si budete připadat, že nepřítel běžící za Vámi tam opravdu je :)

farcry 3

Far Cry 3 nejen, že jde podobnou cestou jako díl 1, ale ještě více rozšiřuje aktivitu hráče i na lovení zvěře, které je na ostrově, resp. 2 ostrovech opravdu dost. Hrát můžete podobně jako v GTA V buď přímo mise, nebo podle mě začít zajímavější variantu hry a to tak, že mise necháte na potom a projdete si alespoň větší část ostrova, tím se Vám odkryjí na mapě jak zvířata, která kde jsou, to je důležité pro pozdější levely kde přímo v jednotlivých misích lovíte třeba medvědy nebo ještěry, ale také uvidíte radiové věže, jejichž dobytím se mapa postupně odkrývá a také stanoviště-základny nepřátel, které Vám také mapu „zazelená“ a pokud se v této oblasti objevíte, nebudou po Vás střílet nepřátelští vojáci. Sbírat lze i různé drahokamy, paměťové karty z notebooků, které najdete převážně v pozdemních bunkrech a také dopisy.

Přibližně v polovině hry se dostanete na druhý ostrov, přepínat mezi tím prvním jde bez problémů.

Nepřátelé jsou celkem chytří, jakmile Vás uvidí a to i na slušnou dálku, hned se Vámi vydají i s křikem :)

Budete-li Far Cry III hrát v noci, resp. ve tmě, opravdu pozorně poslouchejte odkud jaké zvíře „přichází“, kolikrát jsem se slušně leknul, když na mě vyskočil varan ze křoví :D

Na závěr bych rád dodal, že pokud autoři hry chtějí zachovat kvalitu, měli by zůstat u tohoto dílu a již nedělat čtyřku atd. Sice vyšel ještě datadisk, ale to se nedá počítat jako plnohodnotná hra, spíše jako přídavek pro ty, kterým se trojka líbila.

Edit: Tak Far Cry 4 již vyšel a také je skvělý.

A dokonce už je tu i 5 díl.

Související hry:

Far Cry: New Dawn recenze