Grand Theft Auto V – nejlepší hra roku 2013

Asi neexistuje hráč, který by neznal sérii GTA. Její poslední díl je to nejlepší, co firma Rockstar vydala a rozhodně hra minulého roku.

Kdo by přecejen nevěděl o čem je řeč, si může prohlédnout video přímo ze hry.

 

Grand Theft Auto V

 

Pátý díl vyšel v září 2013 na PS3 a XBOX360, verze pro pc je klasicky jako u předchozích dílů minimálně o půl roku zpožděna, i když vydání ještě nebylo oficiálně potvrzeno.

V minulých dílech GTA jste vždy hráli za 1 hráče, nyní je novinkou to že hrajete za 3 různé postavy, což hru činí zajímavější. Každá postava je svým způsobem charakteristická. Franklin, zloděj aut a také streetracer, Michael, profi lupič „v kvádru“ a Trevor, nebezpečný blázen, ale výborný pilot a řidič, o čemž se přesvědčíte hned v několika závodních misích na čtyřkolkách a také v mnoha leteckých misích.

Celá mapa hry je proti GTA IV asi 5x větší a hlavně je možné zase zavítat i mimo město, podobně jako to bylo v San Andreas, asi nejhranějším dílu, než vyšel tento poslední. Hru si i po půl roce od vydání musí hráč užívat, já jsem třeba celé město jen projížděl a mise nechal na později, protože do detailů je propacované opravdu vše, například jedete poklidně městem a na mapce vám blikne „postranní mise“, buď někdo někomu ukradl auto, motorku nebo jen kabelku a je jen na Vás zda se rozhodnete pokračovat ve své misi nebo odbočíte a splníte tuto nepovinnou. Občas dostanete nějaký dolar, ale jednou se mi stalo že jsem zachránil kabelku se 4000$ a když ji poctivě vrátil nedostal jsem nic, takže někdy lepší nechat a jet :)

grand-theft-auto-V

Jak vydělat peníze je ve hře několik možností, nejlepší se mi jeví kupování nemovitostí, každá postava má omezeno, co může koupit, největší vychytávka je zakoupení Taxislužby, kdy poté můžete zdarma jezdit po celé mapě, bohužel toto může ale jen Franklin. Na mapě vidíte co již máte koupeno a co je ještě volné, například filmová studia za 10 miliónů už jsou celkem oříšek, jak potřebný obnos naspořit. Pokud se spokojíte s menšími částkami, pak lze přepadnout benzínovou pumpu a pár tisíc dolarů se najde, případně vůz bezpečnostní služby převážející peníze také poskytne slušný balík :)

Chcete-li se o této hře dozvědět více, určitě musím doporučit nejlepší český web www.gta.cz