Hearthstone – recenze hry

Hearthstone je oblíbená strategická karetní hra dostupná na mnoha platformách. Většina z nás ví, že za ní stojí známí vývojáři Blizzard Entertainment a do hry pravidelně přidávají nový obsah.

Hearthstone karty

Května 2017 hra překročila 70 milionů hráčů. Hra má pravidelný nárůst hráčů po nových expanzích, které Blizzard vydává minimálně jednou ročně. S nimi většinou přichází adventura a vždy velké množství nových karet. Posledních pár expanzí Blizzard značně experimentoval i s přidáváním nových prvků do hry, aby ji to pro již zajeté hráče o něco oživilo.

Hearthstone Cards 1

Hra má standartní mód, kde se dají použít pouze novější karty (Za posledních pár let), což je perfektní pro nové hráče a někoho, kdo nezná staré karty. A wild, kde jsou karty od samotného začátku hry, dá doopravdy zabrat se naučit všechny naučit.

Princip hry

Hráč si před hrou sestaví herní balíček 30 karet. Hra mu najde online protihráče. Hráči mají na výběr z 9 různých hrdinů, každý z nich má své speciální karty a schopnosti.

Hearthstone Cards 2

Na začátku hry je náhodně určeno, který hráč začíná jako první. Druhý hráč dostane tedy jako kompenzaci další kartu. Prvním kolem mají hráči jednu manu a můžou hrát karty pouze stejné nebo nižší ceny. Na začátku každého dalšího tahu se jim přidá jedna hratelná mana navíc (maximum je 10). Na začátku každého tahu si hráč lízne kartu ze svého balíčku. Karty se dělí buď na bojovníky, kteří se vykládají před hráče a kolo po vyložení mohou útočit buď na nepřátelské bojovníky, nebo přímo na nepřátelského hrdinu.

Hearthstone Cards 4

Dále jsou ve hře kouzla, lze je zaměřit buď na bojovníky, nebo hrdinu. Vyhrává ten, kdo dříve zničí nepřátelského hrdinu.

Hodnocení

Hru bych v žánrech, strategie se sbíráním karet označil jako jednu z nejlepších. Tento žánr samozřejmě nemusí sednout všem, ale každý si může zvolit svůj styl hraní. Hra má všechno co potřebuje, aby se stala hrou na předních příčkách.

Hearthstone Cards 3

Nepostrádá vyváženost, variabilitu možných přístupů hráče, soundtrack je atmosférický. Očividný zápor může být, že hra je z části založena na náhodě. Za to bugy ve hře od Blizzardu nenajdete. Hra je zdarma ke stažení a vývojáří jí pravidelně opravují a přidávají spoustu nového obsahu.

Hra Hearthstone je zdarma, tudíž ji všem doporučuji vyzkoušet.

Download

Podobné hry: