Nová česká mobilní hra JetPets Escape: Zabijte nudu a podpořte dobrou věc!

Tento měsíc na chytré telefony a tablety zamířila nová free-to-play hra JetPets Escape od českého vývojářského studia KALA Games. JetPets Escape je svou grafikou poměrně netradiční hrou. Snoubí se v ní klasická počítačová grafika spolu s vykreslením tužkou. Taková kombinace se příliš často nevidí.

JetPets Escape recenze

Děj hry se točí kolem šíleného profesora, který provádí pokusy na zvířatech. Zvířata díky tomu získala nadpřirozené schopnosti a i díky tomu se postupně dala na útěk. Hráče tak čeká únik přes několik různých prostředí – každé má své vlastní nástrahy, překážky a protivníky. Levely jsou rozděleny tématicky do tří světů – hráč začíná ve vodním světě a postupně se propracuje do vesmíru a pod zem.

Jet Pets Escape - výběr úrovní

Hráč má na výběr z deseti zvířat – každé při pokusech získalo jinou nadpřirozenou schopnost, díky které může zničit překážky a protivníky v daném levelu. V každém prostředí má hráč možnost získat mince, které se dají využít jako herní měna při nákupech v obchodu.

Jet Pets Escape - výběr postavy

Herní obchod je opravdu bohatý. Kromě základního jetpacku má hráč možnost získat devět dalších jetpacků – každý má svůj vlastní efekt a zvuk. Pro větší šanci na zdolání daného levelu jsou pro hráče připraveny také různě velké balíky “nábojů”, které zvíře využívá při ničení protivníků a překážek. V obchodě se dají také pořídit různé power-upy, které ve hře mohou výrazně pomoci překonat co nejdelší vzdálenost.

Jet Pets Escape

Pro hráče je také připraveno několik možností, jak získat herní měnu zdarma. Kromě samotného hraní se mince dají získat při “kole štěstí” v menu, nebo několikrát denně díky shlédnutí reklam v menu a herním obchodě. Samotná hra jinak žádné jiné reklamy nemá. Za každé shlédnutí reklamy jste tedy odměněni a reklamy tak nenarušují průběh hry.

Samotný gameplay je ze začátku poměrně náročný, hráč se do toho ale rychle dostane a může překonávat své rekordy a případně se porovnávat s kamarády a nebo ostatními světovými hráči prostřednictvím leaderboardu.

Pro hráče je po trati připraveno několik tokenů, které mu mohou pomoci a nebo také ublížit. Jejich efekty jsou znázorněny na samotném tokenu. Hráč však sám brzy zjistí, které tokeny jsou pro něj dobré a kterým se raději vyhnout. Cílem hry je osvobodit všechna zvířata z připravených úrovní.

Jet Pets Escape - jeskyně

Jet Pets Escape - vesmír

Jet Pets Escape - voda

Nákupem ve hře podpoříte dobrou věc

Hra je dostupná zdarma pro iOS, Android a HarmonyOS. Vývojáři plánují pravidelně vydávat nové aktualizace – brzy by se tak měly ve hře objevit nové jetpacky, zvířata a další úrovně. Vzhledem k tématice hry se studio také rozhodlo věnovat část zisku na pomoc zvířatem v útulcích. Hráč má tak jedinečnou možnost zabít nudu a pomoci dobré věci.

DÁREK PRO ČTENÁŘE GAME-STAR.CZ

Vývojáři pro 250 nejrychlejších čtenářů připravili speciální promo kód, který se zadává v nastavení hry. Při zadání kódu GAMESTAR získáte 27 500 herních mincí a 100 nábojů.

Odkazy na stažení:

Související: