Herní PC sestava za 20 000 kč. Jaké vybrat komponenty?

Vybrat kvalitní komponenty do nového počítače je důležitá věc, protože můžete ušetřit a naopak mít za stejnou cenu výkonnější herní pc.

Jak vybrat herní pc. Hotová sestava nebo koupit jednotlivé komponenty?

Pokud nechcete nic řešit a koupit herní stolní počítač již sestavený, máte možnost. Na výběr jich je dost a i ten výkon je dostačující. Ceny se pohybují kolem 20 tisíc korun. Cca 3000kč ale dáte za operační systém Windows10.

Sestavit si vlastní počítač dnes není nic složitého a když víte, jaké pc díly vybrat a kde sehnat licenci na Windows10, pak vás tato sestava vyjde také na 20 tisíc, ale výkon bude vyšší než u počítače, který byste koupili již sestavený, protože zde musíte započítat i cenu technika, který bude pc skládat a testovat.

Vy si ale své herní pc složíte sami.

I když jsem za svůj život jako IT sestavil už hodně počítačů, v posledních letech jsem své kompy a notebooky udržoval „v chodu“ a sloužily dobře. Resp slouží.

Skládáme vlastní herní pc sestavu

Tato sestava mi byla doporučena na výborném diskusním fóru PC-Help.cz, kam vám doporučuji také zavítat, pokud budete mít jakýkoliv problém či dotaz ohledně počítačů.

Komponenty pro herní pročítač za 20000kč

Základní deska

Značka Asrock je v poměru cena – kvalita rozumným kompromisem, takže jsem vybral model ASRock Z390 PRO4 – Intel Z390.

Procesor

S procesory Intel mám letitou zkušenost, proto i zde jsem volil Intel Core i5-9400F a chladič Arctic Freezer 34.

Operační paměť

Standard je RAM DDR4 a do počítače na hry určitě nedávejte méně než 16 GB, ideálně 2×8 giga ramky. Patriot VIPER 4 16GB (2x8GB) DDR4 3600, Blackout Series.

SSD disk

Zde záleží na tom, kolik chcete investovat peněz. Jako rozumné minimum je 500 GB SSD a typ Kingston A2000, M.2.

Grafická karta

Asi nikdo nechce, aby se mu hry sekaly, proto volím aktuálně jednu z nejlepších grafik, kterou si můžete koupit a tou je Gainward GeForce GTX 1660 Super Ghost, 6GB GDDR6.

Počítačová skříň

I levný kejs se dá koupit za 1000kč, tak jak to je u tohoto modelu SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black.

Zdroj

500W napájecí zdroj je klasika Be quiet! System Power 9.

Monitor vyberte dle uvážení a také peněženky. Menší než 24“ asi nemá význam kupovat. V ceně kolem 3000kč už se dají sehnat kvalitní modely, v časopise Dtest 8/2019 jste si o nich mohli přečíst.

Monitor Acer Nitro a herní klávesnice

Herní sestava doplňky

Klávesnice, myš, sluchátka, repro, to jsou doplňky, které si každý hráč vybere asi podle sebe, důležité je mít nový herní komp, ostatní lze dokoupit později.

Tento herní počítač zvládne na plné detaily hry jako GTA V nebo oblíbený Fortnite. Ale i další nové gamesy.

Pokud si na skládání těchto dílů netroufáte, stačí si je vybrat na CZC.cz a zde zvolit možnost, aby vám počítač sestavili.

Já ale každému doporučuji, aby si alespoň jednou v životě svůj počítač sestavil. Poté při případném „problému“ budete vědět, kam sáhnout a jak vyndat třeba grafiku a dát novou, nebo jak přidat ram-ku až nebude stačit.    

Windows 10 za pár korun

Za licenci na Windows10 není nutné platit několik tisíc, protože např. na aukčních portálech Aukro.cz a Ebay.de se dá sehnat 10x levněji. Já jsem nakupoval na Aukru a licence mě stála 60 kč !!!!! Vše funguje, Win10 jsou aktivované, takže nevidím problém.

Kdo ale máte ještě Windows 7 nebo Win 8 (8.1) a za nové desítky nechcete investovat ani korunu, pak se podívejte na toto video a budete je mít zdarma.

Přečtěte si: Jak složit počítač – pc sestavu na hry

2 Comments

  1. Asrock – odpad, Patriot – odpad a dnes již upgrade na Windows 10 není legální. Možná to funguje, ale NENÍ legální.

  2. Díky Jirko za podnětný názor, jistě všem pomohl. Jaké komponenty v této cenové relaci byste vybral Vy?

Komentáře nejsou povoleny.