Jak a čím nahrávat z počítače a konzole na Youtube

Fenomén dneška jsou gameplay a lets play videa na Youtube. Jak je tam ale z počítače, notebooku nebo herní konzole dostat?

Protože jsem se chtěl podělit také o mé herní úspěchy, začal jsem se nedávno zajímat, jaké externí záznamové zařízení vybrat, aby nebylo moc drahé, ale zároveň nahrávalo ve FULL HD.

Vybíral jsem z těchto 3

  • AVerMedia Gamer Capture HD II (C285)
  • Elgato Game Capture HD
  • AVerMedia Live Gamer Portable USB

Existují karty od dalších výrobců, např. Roxio, ale je problém ji v ČR koupit.

Nahrávací a střihové karty jsem vybíral u největších internetových obchodů, jako je Alza.cz a CZC.cz.

Ceny

U těchto zařízení se cena pohybuje mezi 3-4000 kč, ale dají se sehnat jak levnější, tak i dražší.

Podle čeho vybrat

Pro někoho možné bude kriterium cena, mě šlo ale hlavně o to, aby to umělo nahrávat jak z počítače, tak i z konzole Xbox 360, Playstation 3, Xbox One a Playstation 4 – tu si plánuji brzy koupit ve verzi PRO. Co jsem na internetu zjišťoval, starší firmware u PS4 „měl problém“ a nebylo možné nahrávat videa z her přes HDMI, ale pouze přes CINCH. Tyto konektory nemají všechna tato zařízení a proto zde vidím první problém a druhý v tom, že se nahrávací „krabička“ zapojuje mezi konzoli a televizi a tím pádem byste museli hrát i s horším obrazem, jen kvuli tomu, že budete nahrávat hru. Takže jsem rád že to Sony vyřešila.

Jak jsem vybíral

AVerMedia Game Capture HD II , externí nahrávací zařízení

avermedia game capture hdii

Můj favorit už od začátku, recenze jsem přečetl jak na českých tak i zahraničních webech a vypadá dobře. Mnoho vstupů a výstupů, možnost nahrávat na externí disk nebo flash kartu a také do zařízení vložit 2,5″ harddisk. Nechybí ani dálkové ovládání. Cena je cca 3500kč.

Elgato Game Capture HD

elgato game capture hd

Malé zařízení pro digitalizace a záznam videa během hraní počítačových her. Má pouze vstup a výstup HDMI a konektor mini usb pro napájení. Toto zařízení je nejdražší a stojí 4500kč.

AVerMedia Live Gamer Portable USB

avermedia live gamer portable usb

Třetí ve výběru byla tato krabička, nejvíce se o ní dočtete na CZC.cz, kde prodávají několik podobných modelů. Má klasicky HDMI In / OUT, 2x 3,5″mm jack konektor a je možné nahrávat i na SD KARTY, pro které zde je slot. Cena je cca 3500kč.

Co jsem nakonec vybral

Rozhodl jsem se pro model první, kterým je AVerMedia Game Capture HD II, i přes ne moc vysokou cenu má rozhodně nejvíc možností připojení a propojení a jako velkou výhodu vidím možnost do něj zapojit i pevný disk nebo externí hard disk. Zařízení testuji a připravuji článek, snad to do víkendu stihnu. Takže kdo vybíráte také co koupit, má recenze by vás mohla přesvědčit :)

Kde koupíte tato zařízení nejlevněji?

Doporučujeme: