Jak přidat pevný disk do herní konzole Xbox 360

Tento návod je hlavně pro ty z vás, kteří máte xbox 360 pouze se 4GB interní paměti bez pevného disku a chtěli byste si diskovou kapacitu navýšit, například harddiskem o velikosti 320GB.

Jak vyměnit hard disk (drive)

Jistě si řeknete, že byste mohli připojit jiný externí disk či flashku, ale problém je v tom že toto má výrobce „vymyšlené“, a i když připojíte disk o velikosti například 120GB, stejně z něj lze použít pouze 16GB, víc bohužel ne.

Ale použijete-li disk přímo pro xbox 360, pak není problém využít celou diskovou kapacitu.

Výměna je jednoduchá jak lze vidět na obrázcích, stačí otevřít kryt chránící šachtu pro disk, tento zasunete a kryt zavřete. Poté když xbox zapnete automaticky se sám načte a již můžete používat na ukládání demo her či instalaci kompletních her ať již původní 4GB paměť něbo radši nový větší disk.

Video návod

Foto návod

Jak vyměnit harddisk u xbox 360 obrázek 1

Na obrázku nahoře je vidět zakrytovaný slot na usb, kde lze do zepředu do konzole zapojit flash disk nebo externí disky, protože instalace hry na hard disk (hard drive, hdd) do xboxu obvykle zabere pár GB.

Jak vyměnit harddisk u xbox 360 obrázek 2

Jak vyměnit harddisk u xbox 360 obrázek 3

Xbox 360 hard disk

Jak vyměnit harddisk u xbox 360 obrázek 4

TIP: Pokud máte xbox 360, kupte si k němu i Kinect senzor. Teprve s ním zažijete tu pravou zábavu v obýváku. Jak jej zapojit a co vše balení obsahuje jsem popsal v tomto článku.

Jak vyměnit harddisk u xbox 360 obrázek 5

Jak vyměnit harddisk u xbox 360 obrázek 6

Jak vyměnit harddisk u xbox 360 obrázek 7

3 Comments

  1. Zdravim. Chtelbych se zeptat na jednu věc. Cca před rokem jsem si koupil Xbox,ale není slim. A všude ctu,ze pridvny disk je kompatibilní s x360 slim. Půjde mi vložit i do mého xboxu?

Komentáře nejsou povoleny.