Jak resetovat android v tabletu Asus

Foto návod, jak přeinstalovat android v tabletu značky Asus a také zde najdete postup, jak tento operační systém aktualizovat.

Přeinstalování androidu v tabletu

Stejně jako u stolního počítače či notebooku, když se na něm neustále nahrávají a instalují nové hry a programy, pak je brzy zahlcen a nepracuje stejně svižně, jako když jste jej koupili nový.

U tabletu je to podobné, tam se hry a aplikace instalují mnohdy skoro denně, ale ta malá paměť se zaplní poměrně rychle.

TIP: Čtěte jaký vybrat tablet do 5000kč.

A protože si vše můžete znovu stáhnout na Google Play, nic nebrání tomu, abyste jednou za na Androidu udělali kompletní reset. Jak na to vidíte na fotkách.

  1. Musíte se dostat do záložky NASTAVENÍ, tu najdete po kliknutí na úvodní obrazovce dole nad „domečkem“ – těch 6 teček.

zálohování obnovení dat tablet asus 1

2. Zde klikněte na záložku NASTAVENÍ

zálohování obnovení dat tablet asus 2

3. Zde klikněte na záložku ZÁLOHOVANÍ A OBNOVENÍ DAT

zálohování obnovení dat tablet asus 3

4. Zde kliknout na OBNOVENÍ TOVÁRNÍCH DAT

zálohování obnovení dat tablet asus 4

5. A zde vyberte zda chcete smazat i interní úložiště a poté dole na volbu RESETOVAT TABLET. Někdy se toto označuje jako Hard reset.

zálohování obnovení dat tablet asus 5

TIP: Nejlevnější tablety s androidem vybírejte na Heureka.cz

Jak aktualizovat operační systém android na tabletu

Aktualizace androidu v tabletu je záležitost na několik kliknutí, rozhodně mnohem jednodušší než třeba u aktualizace Windows.

Přečtěte si také jak přeinstalovat android v mobilu Samsung.

Podívejte se na fotky, jak na to, abyste v tabletu měli vždy aktuální verzi OS android.

  1. Stejně jako u návodu v první části článku je třeba se dostat do záložky NASTAVENÍ a zde poté kliknout na volbu O PROGRAMU a AKTUALIZACE SYSTÉMU.

aktualizace systému tablet asus 1

2. Zde klikněte na ZKONTROLOVAT AKTUALIZACE a v případě že novější verze k dispozici není se zobrazí hláška Systém je aktuální.

aktualizace systému tablet asus 2

Pokud by byla dostupná novější verze, pak se toto také zobrazí a stačí pouze kliknout na AKTUALIZOVAT.

Snad vám tento postup, jak přehrát, nahrát, přeinstalovat (nainstalovat) android pomohl. Sami vidíte, že instalace (dá-li se to tak nazvat) není složitá a zvládne ji každý. Restartovat tablet nemusíte, udělá to sám za vás, pokud je to třeba.

Podívejte se na návod, jak v tomto tabletu vyměnit baterii.

// Autor článku nenese odpovědnost za škody způsobené neodborou manipulací s tabletem při aktualizaci či obnově operačního systému Android.