Jaký tablet vybrat pro celou rodinu do 5000 kč

Nemáte ještě dárek k letošním Vánocům a z těch mnoha značek, typů a modelů nevíte, jaký přesně tablet koupit? Věřím, že dnešní článek Vám s výběrem pomůže.

Jaký tablet koupit

Tablet do naší rodiny jsem vybíral snad měsíc. Cenový limit jsem si stanovil max. 5000kč, za tuto cenu už se dají koupit velmi slušné kousky od renomovaných značek. Ač kvalita tabletů iPAD je nesporná, potom, co v mobilu několik let používám Android, jsem i do tabletu chtěl stejný operační systém, Google, jeho výrobce, jej od předchozích verzí dost slušně vyladil a poslední verze 4.4 KitKat už funguje na jedničku.

 

Člověk přečte mnoho recenzí na všechny možné značky, od těch levných do 2000kč až po ty do 10000kč. Protože mě IT obor baví, nevybral jsem to první, co na mě vykouklo z regálu v Datartu, kde si tyto zařízení můžete dobře prohlédnout na vlastní oči i ruce :), ale pečlivě jsem se rozhodoval dle parametrů, výdrže baterky, počtu jader, úhlopříčky atd atd.

Vybíral jsem tablet, který by mohla používat celá rodina, nejen děti na hraní.

Vždyť co si budeme povídat, do auta na sledování pohádek a filmů to je super věc, máte-li držák na opěrku hlavy, a když děti večer usnou, pak jej mohou využít i dospělí a není nutné zapínat počítač kvůli přečtení jednoho mailu nebo surfování po internetu.

asus_transformer_pad_10_tf103c_7
Tablety s úhlopříčkou 7“ jsem zavrhl, jsou malé, na sledování filmů, hraní i práci se moc nehodí, pokud k němu připojíte klávesnici, pak to také není extra notebook, ale spíše mininotebook jako byl dříve vyráběný Asus EEE.

V poslední době se začínají vyrábět tablety ve velikosti 8-8,4“, to už je celkem použitelné, ale cena je skoro stejná jako u „desítky“.

Volba tedy padla na velikost 10“, konkrétně 10.1., čímž se výběr podstatně zúžil, a dále jsem vybíral podle těchto parametrů, aby vše pěkně svižně šlapalo.

Požadované parametry:

Uhlopříčka 10.1“ (25,65 cm)

Operační paměť minimálně 1GB

Procesor, ideálně Atom, frekvence alespoň 1.3 Ghz

Procesor 4 jádra

Rozlišení minimálně 1280×800

Technologie displeje IPS

Výdrž baterie minimálně 8H – návod, jak baterku v tabletu vyměnit.

Úložiště (sdkarta) minimálně 16GB, ideálně s možností rozšíření pomocí mikro-sdkarty na 32-64GB

Z tohoto výběru mi vyšli 3 kandidáti, takže jsem je začal prozkoumávat více :)

Samsung Galaxy Tab 3 10.1

Tohoto modelu od Samsungu se vyrábí mnoho, některé končí až na hranici 10 000kč, takže na to pozor při výběru. Tento mě bohužel sklamal, protože android v něm nainstalovaný je pouze 4.2 bez možnosti upgrade na vyšší verzi, a procesor „pouze“ dvou-jádro, takže jdeme dál.

Acer Iconia Tab 10 16GB

Značku Acer moc lidí nemá spojeno s kvalitou, díky před lety nekvalitním notebookům (sám jsem jeden měl, až na nalomené panty po letech používání šlapal celkem slušně), ale u tabletu už to je jiná.

Celkem by mi vyhovoval, ale neměl „atom“, tak jsem jej nevybral.

ASUS Transformer Pad 10 TF103C 16GB

Poslední kousek, adept na vítěze, kterým se také stal :) Splňuje veškeré mé požadavky, maximální výdrž baterie je slibovaných 9,5H proti 8h u předchozích dvou modelů, a co mě potěšilo, lze k němu připojit originální klávesnici, takže máte z tohoto tabletu plnohodnotný notebook.

asus_transformer_pad_10_tf103c_1

asus_transformer_pad_10_tf103c_2

asus_transformer_pad_10_tf103c_3

asus_transformer_pad_10_tf103c_4

asus_transformer_pad_10_tf103c_5

asus_transformer_pad_10_tf103c_6

asus_transformer_pad_10_tf103c_8

Originální pouzdra se dají sehnat kolem 800-1000kč, já zvolil levnější, ale díky zpracování a úchytům v rozích v něm drží celkem dobře. Ono týden před Vánoci už na výběr pouzder na tablet moc není :)

Vybral jsem tento model C-TECH PROTECT NUTC-04 v šedé barvě, je to taková univerzální, sami vidíte na fotkách níže, dá se ale koupit téměř v jakémkoliv odstínu.

pouzdro_c-tech_protect_nutc-04_1

pouzdro_c-tech_protect_nutc-04_3

pouzdro_c-tech_protect_nutc-04_2

pouzdro_c-tech_protect_nutc-04_4

Pokud byste chtěli v tabletu neoriginální klávesnici v pouzdře, také se takové prodávají, cena 300-400kč, jen je zapojíte do usb a už píšete :)

A jaký máte vy tablet? Budu rád, když se zapojíte do diskuse pod článkem.

4 Comments

  1. Díky za zajímavý článek, co mi tam ale chybí, je značka Lenovo, která se dá také koupit za podobnou cenu. A kdo by si připlatil, dostane v současnosti asi nejlepší tablet na trhu, model Lenovo Yoga Tablet 10 Full HD.

  2. ja jsem me dceri koupila tablet 8″ je to takovy kompromis mezi 7 a 10″. male detske ruce jej udrzi a i v aute za jizdy se nemusite obavat ze diteti vypadne z rukou ;-)

  3. Jo, ten ASUS Transformer Book je podle mě nejlepší volba – sám mám tenhle T100TA-DK014B :)

  4. Autor článku si podle mě zvolil na tu dobu velmi dobře. Než ale začnete vybírat konkrétní model, tak si prvně rozmyslete co od něho chcete, na co ho budete používat a podle toho zvolte parametry jaké má mít. Tak šťastnou ruku ve výběru.

Komentáře nejsou povoleny.