League of Legends – Xayah a Rakan

Nejpopulárnější multiplayerová hra League of Legends náš těší už několik let, ale až v posledních letech se hra rozrostla na tolik, že má obrovskou komunitu jak fanoušků, tvůrců, profesionálních hráčů atd. Proto není divu že se o hru tvůrci snaží starat co nejvíce, aby se pořád dokázala udržet na vrcholu.

Xayah a Rakan – představení šampionů

V samotné hře se nachází již něco málo přes 140 šampionů a stále jich více a více přibývá. Pojďme se tedy podívat na dva nově vydané šampiony.

Vrána k vráně sedá, milenec svoji milou hledá.

Čím jsou vůbec tito dva šampioni výjimeční? Jednoduše, jedná se o první párové šampiony v celé hře. Představte si např. Kindred, ovečka a její věrný přítel vlk – pár, ale stále jedna postava. Nyní zde máme další pár, ale rozdělen na dvě samostatné postavy.

Rakan – miláček publika

„Jen málokoho by napadlo, že tento energetický potulný šoumen je zároveň druhem rebelky jménem Xayah, které pomáhá s jejím posláním.“

Začnu s šampionem Rakanem, Jeho primární role je Support/Podpora, základní útoky směřují na blízko a zdraví není nějak zázračně velké. Dá se tedy říci že se spoléhá převážně na své schopnosti. Pojďme se na ně tedy podívat.

Rakanova Passivka – Rakanův kabát čas od času generuje štít.[( štít proti poškození) i v boji]. Pokud hraje ve stejném týmu jako jeho láska Xayah může se společně s ní vrátit do báze.

Q – Rakan hodí jedno své pírko, jestliže pírko zasáhne nepřátelského šampiona nebo magickou příšeru, udělí poškození a nabije Rakanův kabát. Po chvíli Rakan vyléčí všechny spojenecké šampiony v okolí.(Efekt se spustí okamžitě, pokud se dotkne spojence)

W – Rakan se vymrští do předu a po krátké prodlevě vyhodí všechny do vzduchu.

E – Rakan skočí ke spojeneckému šampionovi  a dodá mu štít, poté může kouzlo aktivovat ještě jednou během krátké chvíle. Ke své družce Xayah může skočit z větší vzdálenosti.

Ultimátní schopnost – Dokud je schopnost aktivní, zraní každého koho se dotkne a na krátkou chvíli aplikuje Charm,(podobně jako Ahri a její „zamilování“ pomocí E) – Na každého šampiona může tuto funkci aplikovat pouze jednou

Xayah – rebelka

„Xayah bojuje po boku svého druha a milence Rakana, aby zachránili svůj zmenšující se kmen a obnovili svou rasu ke Xayině obrazu o její zašlé slávě.“

Šampionka Xayah, její primární role je AD Carry/Marksman, základní útoky směřují na dálku, zdraví není nikterak vysoké a spoléhá se především na svoje základní útoky a její pírka. Pojďme se tedy podívat na její schopnosti.

Passivka – Po použití některé ze schopností následující útoky prolétávají cílem a způsobují poškození každé nepřátelské jednotce kterou zasáhnou. Jakmile se projektil zastaví ponechá na zemi pírko.
Pokud hraje ve stejném týmu jako její láska Rakan může se společně s ním vrátit do báze.

Q – Xayah vyhodí dvě čepele, které zraní všechny zasažené nepřátele. Také tyto čepele zanechají na zemi pírko tam, kam doletí.

W – Xayah si na krátkou chvíli zvýší sílu a rychlost několika následujících základních útoků. Pokud během této schopnosti útočí, získá také rychlost k pohybu.
Pokud je v blízkosti Rakan, když Xayah schopnost aktivuje, také on získá efekt této schopnosti.

E – Xayah povolá všechna pírka zpátky. Ty na své cestě poškodí všechny zasažené nepřátele. Pokud je nepřítel zasažen více než jedním pírkem, bude na krátkou chvíli znehybněn  (stun).

Ultimátní schopnost – Xayah vyskočí do vzduchu a stane se na krátko nezranitelnou. Po chvíli vystřelí najednou několik pírek které zraní všechny nepřátele v dosahu a poté zůstanou na zemi. (poté lze aplikovat E)

Co tedy na první párové šampiony říkáte vy? Za mě rozhodně ANO, tvůrci si dali opravdu záležet a z šampionů opravdu „sičí láska“ a jde vidět že i po sedmi letech hra stoupá stále víš a víš. Pojďme tedy šampionům pomoci zachránit jejich kmen.

Hru stahujte na www.leagueoflegends.com

Krkavec – copywriting.cz Psaní článků na míru.
Kontaktantidepresiv55@gmail.com

Související:

1 Comment

  1. League of Legends je určitě jedna z nejlepší her co za poslední dobu vznikla. Díky vývojářům můžeme být rádi za čeství a kvalitní obsah. Jen tak dál!

Komentáře nejsou povoleny.