Proč si koupit nový iPhone 7 od Apple? Je to mobilní telefon který chce mít každý?

Letošní září se nenese jen ve znamení začátku školního roku. Týden od prvního školního dne, tedy 7.9.2016, představila americká firma Apple své nové produkty, které budou v nejbližší době uvedeny na trh.

Nové produkty Apple

Apple nečekal s ničím a ihned po skončení Apple Event, byly oficiální stránky výrobce aktualizovány a to i v české verzi. Obratem jste se mohli podívat na bližší detaily nových produktů.

Mnoho z uživatelů bude jistě očekávat vydání nového systému iOS 10. Ten by měl být dostupný už 13.9.2016.

Dalším hitem jistě budou hodinky Apple Watch series 2, které mají zabudovaný také GPS přijímač. Na konci října bude portfolio hodinek doplněno ještě o verzi Nike+.

Přestavení Apple iPhone 7

Nejvíce se však čekalo na na představení nového iPhone 7, které se událo až na konci konference. Apple představil nejlepší smartphone všech dob, alespoň dle jejich slov, který bude dostupný od 23.9.2016.

Samozřejmě, že krom nadšení se rázem strhla lavina kritiky. Telefony iPhone, a celkově produkty Apple, byly od začátku představitelem inovací. Konkurence se stále snažila vyrovnat. Nyní však počet inovací klesá a z pohledu některých skupin se zdá, že Apple zaostává.

To, že iPhone je nyní vodě odolný (se stupněm krytí IP67) nemusí být pro všechny zajímavá informace.

Oponenti budou tvrdit, že telefony s Androidem už byly předtím vodě odolné.

V minulosti se objevila také kritika na absenci indukčního nabíjení, které nemá ani nejnovější model. Apple se brání tím, že vyčkává až dojde ke sjednocení standardů pro nabíjení. Zde je možná klíč k tomu, proč se nám zdá, že Apple zaostává.

TIP: K mobilu se hodí i Powerbanka.

Boom v mobilních telefonech a používaných technologiích je neuvěřitelný a výrobci se snaží uvádět nové modely se stále novými funkcemi, aniž by by se ohlíželi za tím, aby nové technologie byly co možná nejvíce standardizovány pod jednou normou a skutečně funkční. Výrobci periférií pak musí volit, pro jakou značku zařízení budou vyrábět. Zde chápu, že Apple nechce riskovat, aby některé funkce byly po nějaké době vyřazeny z provozu. Jde tu přece o prestiž značky.

Barvy a parametry

Nový iPhone 7 bude dostupný ve dvou základních variantách – iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Kapacita paměti se oproti předchozí verze 6s zdvojnásobila. Nyní tedy si vyberete z 32 GB, 128 GB a 256 GB.

Přibyla také nová barevná verze – Jet Black (pouze pro 128 a 256GB verzi). Cena za model iPhone 7 bude stejná jako u šesté verze, což je patrně správný krok, pokud má v příštím roce přijít přelomový model, iPhone 8. Verze 7 Plus však bude dražší, dokonce přesáhne hranici třiceti tisíc.

Dostupné barvy – růžově zlatý, zlatý, stříbrný, temně černý a černý.

iphone7plus-lineup

Na co se tedy těšit?

Nový fotoaparát s rozlišením 12 MP, světelností f/1,8 a stabilizací obrazu. Verze 7 Plus dostane hned dva zadní fotoaparáty, jeden širokoúhlý a druhý s teleobjektivem, pro ještě lepší a kvalitnější fotky. O výkon se bude starat nový čip A10 Fusion. Stereo zvuk díky reproduktorům umístěným nahoře i dole.

Velice kontroverzním tématem je odstranění klasického sluchátkového konektoru Jack.

Připojení sluchátek bude pouze pomocí konektoru lighting, nebo bezdrátově. Samozřejmě, že redukce budou také dostupné. Myslím, že toto je krok správným směrem a v budoucnu se bude jevit jako správný. S bezdrátovou technologií přicházejí i nová sluchátka AirPods. Opět velmi probírané téma s mnoha, i vtipnými, narážkami. Vzhledem k velikosti lze jistě sluchátka lehce ztratit, což trápí mnoho případných budoucích uživatelů už nyní a nebo slouží jako terč kritiky.

Abychom si shrnuli celou záležitost. Nový iPhone jistě nebude propadák. Design a dílenské zpracování je na velmi vysoké úrovni. Cena je stejná jako u předchozí verze.

Pokud přemýšlíte o nákupu, patrně je vhodná doba. Mobilní telefony Apple iPhone koupíte nejlevněji na webu Heureka.cz, kde si můžete přečíst i recenze.

Případně si můžete počkat na snad přelomový osmý model, který nabídne opět něco nového, revolučního, ale také jistě za vyšší částku. Řekl bych, že tento model je určen pro uživatele, kteří mají některou ze starších verzí, například iPhone 5 (který je nejlevnější a jeho prodej stále neskončil) nebo nižší a chtějí si pořídit konečně nový model. Já zatím zůstanu věrný svému 6s.