Mission Impossible – Rogue Nation recenze hry

Slavnou filmovou sérii Mission Impossible zná bezesporu každý. U posledních pár titulů se setkáváme také s tím, že některé vývojářské studio vydá ve spolupráci s filmaři stejnojmennou hru.

Jinak tomu není ani v případě Mission: Impossible – Rogue Nation, který se právě hraje v kinech, kdy se vytvoření hry ujal vývojářský tým Glu. A kdo má trochu přehled, ten ví, že od Glu můžeme čekat hlavně pořádnou FPS akci.

mission impossible rogue nation

Mission Impossible – Rogue Nation recenze hry

Celá hra je situovaná do filmového příběhu, ovšem jen okrajově a neprozradí žádné důležité detaily děje. I to je možná důvod, proč hra téměř žádný propracovaný děj nemá a jako u jiných statických stříleček bude vašim úkolem zneškodnit své nepřátele, přežít a dosáhnout co nejlepšího výsledku. Co na tom, že k tomu budete mít velké množství munice, zbraní a jiných „vychytávek.“

To všechno v propracovaném „kabátě.“ S grafickým zpracováním si studio Glu opravdu pohrálo a Mission: Impossible – Rogue Nation se tak řadí mezi vizuálně více propracované hry. Nechybí stíny, nejmenší detaily prostředí ani dynamičnost objektů a celý obraz tak utváří velmi dobrý dojem. Ten ještě podtrhují efekty krve, při zasažení nepřátel. Často si je můžete vychutnat ve zpomaleném záběru.

Mission Impossible – Rogue Nation rozhodně nepřekvapí, ale zaujme

Co se týče hratelnosti a zpracování hry jako takové, zde můžeme vytknout prakticky nulovou možnost svobodného pohybu. Celou misi téměř vždy strávíte na jednom místě, odkud zabíjíte své nepřátele. Škoda! Na druhou stranu je to právě úděl statických FPS akcí – které překvapivě i přesto získávají na oblibě.

Dalším problémem je jednotvárnost v postupu celé hry.

Mission: Impossible – Rogue Nation totiž nepřináší nic nového. Vystřílet nepřátele, vylepšit zbraň a postoupit o „dům dál“ v tomto případě o misi, tady bylo několikrát.

Naštěstí hru zachraňuje možnost porovnat své síly s jinými hráči v multiplayeru. Velkým bonusem je také fakt, že hra je zdarma a to jak na platformu Android tak iOS. Záleží tak čistě na vás, zda do hry investujete pomocí mikrotransakcí a koupíte si například lepší vybavení.

Související: