The Walking Dead: The Final Season – recenze hry

Poslední díl epické série The Walking Dead, který popisuje příběh Clementine a její dobrodružství, vyšel na konci března 2019 na PC, PlayStation 4, Xbox One i Switch. Pokračování této adventury z rukou týmu Skybound Games, který navázal na práci původních tvůrců z Telltale, došlo svému konci.

The Walking Dead – recenze hry

Jak již víme, Clem je zase o něco starší a musí se starat o malého AJ, který jí byl osudem svěřen do rukou. Celá zombie atmosféra plná útoků a obran proti nim, které zase nezklamou, se prolíná s hlubším tématem výchovy malého AJe, který je v některých situacích dost ovlivnitelný. Někdy je to dobré, jindy to způsobí problémy. Proto je třeba tomu klást patřičný význam.

Samotná Clem si v příběhu prochází prvním vztahem, ať už je s chlapcem Louisem nebo dívkou Violet. Tyto vztahy také ovlivní její další rozhodnutí. Dialogy a rozvinutí postav je dostačující k tomu, abychom se s nimi seznámili, a v rámci příběhu nejsou úplně nerealistické.

The Walking Dead: The Final Season

V díle se také setkáváme s postavou, na kterou mnoho z nás již zapomnělo a její otevřený konec dojde svého finále. Neustále také pociťujeme vztah malé Clementine k jejímu ochránci Leeovi, který ji vštípil všechny zásady, kterými se dívka nadále řídila a které sama učí svého chráněnce. Emotivních momentů a vzpomínek bude mnoho.

TIP: Life is Strange: True Colors – recenze hry

Závěr dílu s sebou přinese napětí a nakonec velké překvapení, kterému někteří tleskají se slzami v očích a jiní považují za kýč. Názor je ovšem na každém z nás.

The Walking Dead: The Final Season 2

Hratelnost Walking Dead hra

K hratelnosti hře je nutno přidat pár připomínek. Prostředí se od předchozích dílů trochu pozměnilo, ovšem spíše vzhledově než hratelností. Při každé akci se objevují nápovědy, které pomohou ve zmatečných chvílích reagovat. Střílení z luku nepatří mezi nejpřesnější a nejrychlejší a může to být pro některé hráče komplikované. Také některé útoky zombie si vyžadují více rychlosti.

Menší rozhodnutí jsou odlišeny od těch zásadních a pozitivní je, že ty zásadní nejsou limitovány ubíhajícím časem. Jak je zvykem, na konci epizody se můžete seznámit s tím, jak rozhodovali ostatní hráči a jak se děj může odlišovat. Přibyla také možnost sbírat různé předměty, které si lze vystavit.

Kvalitní dabing a hudba, která dotváří zajímavě melancholickou atmosféru, jako vždy, nezklamaly stejně jako celá The Walking Dead hra.

Související hry: