The Last of Us – recenze hry + návod

The Last of Us zabírá horní příčky téměř všech herních žebříčků a mnoho lidí jí přisuzuje titul nejlepší hry na Playstation všech dob a podle mého názoru se nemýlí.

Postapokalyptická atmosféra spojená se skvělou hratelností a propracovaností příběhu je zkrátka podmanivá kombinace pro každého nadšeného hráče.

The Last of Us kapitoly – youtube video návod:

1. díl

2. díl

3. díl

4. díl

5. díl

6. díl

7. díl

8. díl

9. díl

10. díl

11. díl

12. díl

Toto DLC (přídavek) musí potěšit každého fanouška původní hry, ale třeba i seriálu, protože pokud jste jej stejně jako já viděli a nemohli jste si vzpomenou na některé části. Poté, co si zahrajete tento datadisk, už vám bude vše jasné. Opět je hra s CZ titulky, cože je fajn. Nahrál jsem kompletního průvodce tímto datadiskem, takže budete vědě t i v tomto případě, jak hru dohrát.

The Last Of Us 1 recenze

Příběh začíná očima hlavního hrdiny Joela, který se jednoho zdánlivě klidného večera stane svědkem začátku apokalypsy, jejíž nástrojem je nemoc, která zasáhla svět a jeho obyvatele začala měnit v krvelačné zombie.

The Last Of Us

Joel i po tragických událostech, které apokalypsa způsobila, žije dál a spolu se svou parťačkou Tess se živí jako pašerák. Při této práci se setkávají se záhadnou Marleen, která ukrývá jedno velké tajemství a tím je dívka jménem Ellie.

The Last Of Us 3

Joel se dozví podstatu tohoto tajemství, až když Ellie pašuje přes zpustošené Spojené státy americké – Ellie je imunní vůči nákaze. Jeho cíl je jediný: co nejrychleji dívku odevzdat skupině Světlonošů, kteří se snaží najít lék na epidemii. Prostředky k naplnění tohoto cíle jsou bezesporu zbraně – na různých stanovištích máte možnost je vylepšit a pokud jste zapomnětliví a neděléte to (jako například já), šeredně se vám to vymstí.

Hra je hodně podobná sérii Uncharted, za kterou stojí stejná společnost.

The Last Of Us 4

Budeme se kamarádit, příšero?

Vaším úkolem je pomoci Joelovi a Ellie najít cestu ke Světlonošům, ale nebojte se, nebudete na to sami, budou vám pomáhat i další postavy, ale nezapomeňte, že ne každému se v postapokalyptickém světě dá věřit.

Čtěte také: Recenze hry The Last of Us: Part II

Tento úkol samozřejmě značně ztěžují rozličné typy monster a také po zuby ozbrojení lidští nepřátelé, se kterými se určitě bratříčkovat nechcete.

The Last Of Us 5

Pro hraní The Last of Us musíte mít značnou dávku trpělivosti, postřehu a také určité herní zručnosti – například se vám nevyplatí, když si v kritických situacích pletete trojúhelníček s křížkem :)

Pro mě byl velikým zážitkem samotný příběh, jehož jsem byla naprostou součástí.

The Last Of Us 6

Tento zážitek podpořila i skvělá muzika, vykreslení zpustošené krajiny a její proměny po celý rok.

The Last Of Us 7

Byla jsem zkrátka okouzlena a spolu s ostatními fanoušky vyhlížím další skvělé hry z produkce Naughty Dog.

Hra The Last Of Us je v prodeji jako remastered (vylepšená) verze na PS4.

Koupit hru můžete na webu Heureka, kde bude i v březnu 2023 dostupná také PC verze.

Doporučujeme: