Vampyr – recenze hry

Vampyr je druhá hra volně stažitelná v říjnu 2020 na Plejstejšn, stačí jen mít zaplaceno ps+. Dejte jí šanci, začátek je celkem maso, ale pak se to rozjede a jeto čím dál zajímavější, jak ukážu na videu.

Vampyr recenze

Píše se rok 1918. Londýn. Doktor Jonathan Reid je uznávaným odborníkem na krevní transfuze, který se nedávno vrátil domů z války. Během jedné noci ho kdosi promění v upíra. Inteligentnímu lékaři nyní nezbývá nic jiného, než se naučit žít se svou novou identitou a najít svého stvořitele. Také se musí rozhodnout, jestli si chce i nadále zachovat úctu k životu anebo se stane stejnou zrůdou, jaké se pohybují ve městě stiženém španělskou chřipkou.

TIP: Prey – recenze hry

Vampyr je silně atmosférická hra, která zaujme už od úvodní scény. Zpočátku je totiž hráč stejně dezorientovaný jako Jonathan. Jen postupem času objevuje, jaké schopnosti upíři mají, co se v Londýně vlastně děje a kdo za tím stojí. Hra má tak strukturu detektivního pátrání, které však mnoho věcí ztěžuje, mimo jiného Jonathanova touha po krvi, které může hráč buď odolávat anebo se jí oddat.

Vampyr PS4 (Ps Plus 10/2020)

Právě to, jaký přístup hráč zvolí, ovlivní podobu nejenom příběhu hry, ale i jejího prostředí. Zajímavým prvkem je takzvané zdraví jednotlivých londýnských čtvrtí. Ve zkratce platí, že čím hůře na tom čtvrť je, tím více nebezpečí v ní číhá… a Jonathan samotný má sílu ovlivnit, jak to s ní dopadne!

TIP: V Rising recenze hry

Obdobně zajímavé jsou i dialogy. Vampyr je překvapivě bohatě konverzační hra, která dává hodně prostoru i příběhovým linkám vedlejších postav. Jonathan má tak možnost řešit nejrůznější side questy, které doplňují hlavní příběh. Ty ho zavedou do nejrůznějších částí Londýna, díky čemuž hráč dostane příležitost toto ve hře krásně vizuálně ztvárněné město podrobně prozkoumat.

Bohužel Vampyr navzdory všem kladům není perfektní. Zamrzí na něm především poněkud jednotvárný bojový systém, který brzy začne nudit. Druhou výtkou je matoucí navigace, která může způsobit, že hráč bude po rozsáhlém Londýně bloudit. Navzdory tomu je Vampyr vydařená hra, která nabídne silnou atmosféru, stále neotřelou tematiku a navíc se nechává inspirovat skutečnými událostmi.

Hodnocení: 75 %

Youtube video

Další hry na Playstation Plus: