Prey – recenze hry

Již na první pohled hra Prey z roku 2017 zaujme svou grafikou. Na svůj rok vydání je velmi hezky propracovaná už jen díky začátku, který nám dovoluje si vybrat mezi dívčí a mužskou postavou, za kterou budeme hrát. Hraje se ve first-person, což hře dodává realističtější provedení.

Ti, kteří nejsou tolik zdatní v angličtině, jistě ocení i volně dostupné české titulky, které se dají velmi lehce stáhnout z internetu.

Prey recenze

Sci-fi hororová střílečka umístěná do vesmírné stanice nám nabídne mnoho možností hraní. Konců je více, stejně tak i obtížností a možností, jak procházet areály.

Celou hrou nás provází jeden hlavní příběh, avšak desítky dalších vedlejších, které dělají ze hry nezapomenutelný zážitek.

Hra funguje na principu open world, takže pokud máte rádi prozkoumávání, je tato hra přímo pro Vás! A nejen grafika je u této hry zajímavá, ale samotný námět a možnost typhon schopností (typhon = mimozemská forma života) je naprosto úžasná a návyková.

Prey - recenze hry 1

Hru bych se nebála doporučit jak klukům, tak i dívkám. Nabízí nám totiž více možností, jak jí nejen dohrát, ale i hrát. Můžeme si zvolit mírumilovnou cestu plnou plížení a tichých útěků nebo krvelačnou střílečku prosáklou adrenalinem.

Při spuštění hry si můžeme všimnout hlavní postavy, za kterou se hraje až do konce hry. Celou dobu nás postava provází příběhem hozeným do postapokalyptické budoucnosti. Během postupného hraní prozkoumáváme stále více a více míst, která zaujmou hráče nejen svou návazností, ale i precizností a detaily.

Prey - recenze hry 3

Avšak i Prey má své mouchy. Hra se dá dohrát během 20-ti hodin, pokud nepočítáme speedrun, což se mi zdá na střílečku tohoto vesmírného typu málo. I závěr by mohl někomu připadat slabší, ale to už je pouze individuální.

Prey - recenze hry

Ale v porovnání s jejími klady, jako je grafika, příběh a celková plynulost, musím uznat, že hra doopravdy stojí za koupi. Dala bych jí 9/10 bodů.

Související: