Angry Birds musel hrát už každý od dětí až po důchodce

Legendární hra Angry Birds vznikla v roce 2009, kdy si jí mohli zahrát pouze majitelé mobilních telefonů Apple.

Angry Birds

Protože byla nesmírně úspěšná, stažení z Apple store s více než 12 miliony kopií donutilo autory vytvořit verzi i pro systém Android, Windows phone a posléze i pro PC.

angry birds

Systém hry je jednuduchý, ovládáte několik ptáků, které prakem vystřelujete na sestavené překážky, z kostek ze dřeva, skla, kamenů a cílem je nejlépe na první pokus vše shodit. Pokud se Vám to povede, pak se počítají body i za zbylé, nevystřelené ptáky :)

Angry Birds 1
Angry Birds 2

Hra je velmi chytlavá, první úrovně jsou jednoduché, další už moc ne, ale zase Vám přibývají extra ptáci, kteří třeba vybuchují, nebo se po dopadu do překážky nafouknou a tím ji zničí, někteří fungují jako bumerang a prostě je ve celkově dost vychytávek. Jako bonusy slouží sbírání zlatých vajec, které poté mají svoji úroveň, kde lze také nějaké body sesbírat.

Angry Birds 3
Angry Birds 4
Angry Birds 5

Kdo by nechtěl vydělat víc peněz, když je jeho produkt úspěšný a to si řekli i autoři Angry Birds z firmy Rovio, a během několika let vydali další verze hry, například potom, co vyšel animovaný film Rio, tak následoval dík Angry Birds Rio, také zajímavá verze hry je Angry Birds Star Wars, kdy s nimi létáte ve vesmíru a při absenci gravitace musíte přemýšlet trošku jinak než „na zemi“, abyste vše trefili :)

Angry Birds 6
Angry Birds 7

Na veškeré díly, které vyšly, se můžete podívat zde. I když jich je více než 10, já zůstávám věrný verzi první.

Angry Birds 8
Angry Birds 9
Angry Birds 10

Angry Birds 2 si již také můžete zahrát.

Doporučujeme: