Assassin’s Creed IV: Black Flag – recenze hry

Hry z dílny Ubisoftu, které se ukrývají pod souhrnným názvem Assassins’s Creed, zná asi každý správný hráč. Jsou to hry, které už velmi dlouho patří mezi nejhranější vůbec, koneckonců hrát za zabijáka, kterému během hry odkrýváte životní příběh? To chceš!

Assassin’s Creed IV: Black Flag

Byl jsem tedy velmi nadšen, když vyšel čtvrtý mé oblíbené série, jehož jméno zní Black Flag. Název dává znát, že se nebude jednat o tak docela klasické asasínské dobrodružství. Bude se jednat o jedno z nejlepších námořnických dobrodružství, kde vám dá Edward Kenway prostor k poznání světa karibského pirátství.

V roli hlavní postavy navazujete na předchozí díl, kdy byl hlavní personou Connor. Zde se bude jednat o jeho drsného otce, který se jmenuje právě Edward Kenway, který se vyznačuje různorodostí svého zaměstnání – profesionální dobrodruh, pirát a lovec templářů.

Assassin's Creed IV: Black Flag

Celá akce začíná, když Edward zabije asasína Walpola, jemuž přepadne loď. Jednoduše si přivlastní jeho oblek a celkovou identitu. Skrze jeden z dopisů zjišťuje, že by na téhle nepleše mohl slušně trhnout.

Vydáváte se tedy do světa plného pirátů, templářů a skrytých pokladů. Nejenže se naučíte, jak ovládat loď, ale také budete moci přepadávat celé námořní konvoje, hledat vzkazy v láhvi nebo snad bojovat proti notoricky známé španělské armádě.

Assassin's Creed IV: Black Flag 2

Hodnocení hry Assassins Creed iv

Jedná o jednoznačně jednu z nejlepších her v celé AC edici. Skvělý příběh, hladce se do něj ponoříte a orientace v něm je jednoduchá. Atmosféra je velmi odlišná od předchozích her, ale opravdu kvalitně propracovaná – jednoduše si můžete užít námořních dobrodružství z pohodlí domova.

Assassin's Creed IV: Black Flag 3

Combat systém je velmi kreativní, ale z modelu AC her razantně nevybočil. Máte zde větší svobodu, jak plnit úkoly, mimoto jsou přidané různé menší questy, které když splníte, tak dosáhnete 100% synchronizaci. Obzvláště povedené jsou bitvy na moři, vzdouvá se ve vás adrenalin, jako kdybyste reálně stáli u kormidla.

Video ze hry

Za mě je Assassin’s Creed IV: Black Flag velmi povedená hra, jako hráči AC her se mi líbí mírný odklon od tradic asasínů. Prostředí je úžasné, jediné zdlouhavé okamžiky jsou ty, během nichž cestujete se svou lodí (Kavka) na určená místa. Vůbec se nenudíte a příběh je nesmírně zajímavý.

Související:

Assassin‘s Creed: Origins recenze