7 Days to Die – recenze hry

Váš úkol v této hře je jasný – přežít. Nejprve první den, pak sedm dní a poté na co nejdelší dobu. Základní přitažlivostí hry o přežití, jakkoli to může znít zdlouhavě, spočívá v tom, že hráči analyzují, stanovují priority, využívají hrozby a příležitosti, které se v herním světě objevují.

Seven days to die recenze

7 days to die

První den ve hře vám bude řečeno, že vaší nejvyšší prioritou je najít dřevo, trávu, malé kameny a další, abyste vytvořili základní předměty, které potřebujete k přežití. Když splníte tyto úkoly, zjistíte, že máte alespoň tolik vybavení, abyste mohli přežít první noc – nějaké oblečení, kamennou sekeru, luk a šípy – a pak se veškeré navádění zastaví. Jste ponecháni svému osudu a musíte si stanovit své vlastní priority. Najít vhodné místo k životu, pěstovat plodiny, stavět opevnění a sbírat předměty.

Výpravy jsou obtížné. Svět je plný ošklivých věcí, jako jsou zombie, medvědi a pasti. Dávat si pozor na nebezpečí a zároveň uspokojit základní potřeby, jako je jídlo a voda, je už dost náročné.

Opakované používání aktivit mění krajinu v monotónní oceán podobně vypadajících stromů, textur trávy a kamenů, dokud nedosáhnete nového biomu. To znamená, že nepřátelé se na vás mohou velmi snadno dostat, zatímco vy stavíte své obydlí. Druhy zranění jsou ve hře velmi dobře propracované, od naraženého kolene přes zlomeniny až po infekci nebo smrtelné krvácení.

7 days to die 2

Systém výroby je založen na menu, kde můžete vyrobit téměř jakýkoli předmět, pokud máte materiál a znalosti. Výjimkou je, že některé zbraně vyžadují návod k použití – pokud chcete vyrobit raketomet, musíte nejprve najít jeho recept. Opravování také není jednoduché, protože některé předměty je těžké sehnat. Místo toho jste nuceni vzít, co najdete – mosazné kliky a shnilé maso – a dělat, co můžete, abyste přežili.

Když přijde sedmý den, zjistíte, zda máte vše, co potřebujete, nebo ne, protože horda zombíků se hrne po mapě a ze všech sil se snaží vás sníst. Pokud nemáte dostatek munice a nedokončili jste nezbytnou obrannou práci, zjistíte, že zombie vás najdou, ať se schováte kdekoli.

Díky systému automatického ukládání hra uloží každou minutu. Můžete hrát online s lidmi, ale hra využívá servery hostované hráči, takže veškerý pokrok zmizí, pokud hostitel vypadne.

Upgrade hry v posledních letech zlepšit grafiku, dovednosti a celkovou hratelnost, ovšem pořád jí dělají problémy s gravitací.

7 days to die 3

Hra rozhodně zabaví na nespočet hodin. Nejdříve se soustředíte na obranu, vylepšování, jídlo a teprve poté vás začne lákat otevřený svět. Než postavíte dokonalý úkryt se všemi vychytávkami, které hra nabízí, můžete jen hádat, kolik dní vám to bude trvat.

Související recenze her: