Star Wars: Jedi Fallen Order – recenze hry

Fanoušci Star Wars v to doufali celá léta, a nakonec se dočkali. Po dlouhé době akční single-playerová hra z předaleké galaxie k nám v listopadu dorazila, a mohli jsme se tak vydat na vesmírné dobrodružství. A jak se hra povedla?

Star Wars Jedi Fallen Order recenze

Děj hry se odehrává po událostech, kdy byl řád Jedi takřka rozprášen. Tedy pár let po Epizodě III., kdy nám doposud zdánlivě milý Anakin přeskočí na temnou stranu a pořádně všem zatopí. Hlavním hrdinou je zde mladý Cal, který ono vyvražďování rytířů Jedi jako malý přežil.

Samozřejmě v něm dřímá Síla a také vlastní světelný meč, o kterém ale nikdo v jeho okolí nemá nejmenší ponětí.

Žije na planetě, která víc než civilizaci připomíná spíše její skládku. Po nepříjemné návštěvě stoupenců Impéria se vydává na dobrodružnou cestu za získáním něčeho velmi cenného, co může Impérium navždycky zničit.

Star Wars: Jedi Fallen Order

Hru vydala společnost EA, takže řada lidí byla před vydáním hry značně skeptická. Předcházející hra Star Wars Battlefront měla také celkem úspěch, nicméně jednalo se spíše o multiplayerovou hru, kdy ne každý je jeho milovníkem.

TIP: Star Wars – The Old Republic Online

Pokud si tedy chcete zahrát na rytiře Jedi, objevovat planety, a tak nějak si v klidu projít příběhem z předaleké galaxie, pak je Star Wars Jedi: Fallen Order tou pravou hrou pro vás.

Star Wars: Jedi Fallen Order 2

Inspirace z herního prostředí

Jestli po prvních pár hodinách hraní zjistíte, že vám hra něco silně připomíná, možná nebudete daleko od pravdy.

Hru si určitě zahrajte, pokud jste hráli Uncharted nebo Tomb Raider, jelikož tomu všemu se hra podobá.

Pobíhání, skákání, lezení, šplhání, řešení puzzlů, a třeba i takové objevování starých ruin, to všechny tyto hry, včetně Star Wars Jedi: Fallen Order prostě spojuje. Zde vám navíc doprovod bude dělat super roztomilý robůtek, který u sebe vždy bude mít něco, co se vám bude hodit.

Star Wars: Jedi Fallen Order 3

Celkově se hra povedla, a do vkusu se trefí hlavně milovníkům akčních adventur a příběhových her. Akčních sekvencí, kde se dozajista vyřádíte se světelným mečem při kosení Stormtrooperů, je ve hře dost, a postupně se naučíte spoustu různých fíglů s mečem, že i vás samotné to při hraní ohromí.

Star Wars: Jedi Fallen Order 4

Podobné hry: