Assassin‘s Creed: Origins – recenze hry

Na nejnovější díl asasínské série jsme si museli počkat o rok déle, než jsme zvyklí, rozhodně to ale stálo za to. Novinka Assassin‘s Creed: Origins potěší nadšené bojovníky, fanoušky historie i milovníky poutavých příběhů.

Assassin‘s Creed: Origins – recenze hry

Assassin‘s Creed: Origins - recenze hry

Assassin‘s Creed: Origins vám umožní prožít příběh medžaje Bayeka, který se vydává pomstít smrt svého syna, nakonec se ale zaplete do intrik samotného královského rodu. Zároveň budete přítomni zrodu zabijáckého bratrstva, budete pomáhat slabším a mnoho dalšího.

Assassin‘s Creed: Origins - recenze hry 2

Ptolemaiovský Egypt

Příběh je zasazen do bouřlivého období vlády posledních Ptolemaiovců, jen několik let před tím, než se Egypt stane římskou kolonií. Ačkoliv jsem čekala spíše období stavby pyramid, musím uznat, že prostředí, kde se mísí egyptská, židovská, řecká a římská kultura, je pro napínavou hru opravdu jako stvořené.

Assassin‘s Creed: Origins - recenze hry 3

Překrásná krajina

V jednu chvíli se procházíte širokými dlážděnými ulicemi Alexandrie a za okamžik už se proháníte vyprahlou pouští nebo odpočíváte pod stromy v oáze. Krajina je v této hře doopravdy rozlehlá, různorodá, prostě nádherná. Potkávat budete gazely, plameňáky, hrochy i krokodýly – můžete je lovit, jejich kůže použít k výrobě zbroje a maso prodat na trhu.

Assassin‘s Creed: Origins - recenze hry 4

Bayekovi mazlíčci

Mapa je tak obrovská, že určitě nebudete chtít chodit pěšky. Naštěstí si můžete koupit zvíře, na němž budete jezdit, a to buď velblouda, anebo koně. Bayekovým esem v rukávu je samice jestřába Senu, díky níž si můžete z ptačí perspektivy prohlédnout prostředí a cíl mise a také sledovat nepřátele.

Assassin‘s Creed: Origins - recenze hry 5

Vylepšete své schopnosti

Na hře velmi oceňuji rovněž možnost postavu postupně utvářet. Nejde jen o dokupování a vyrábění oblečení a zbraní, ale též o vylepšování dovedností bojovníka, lovce a mága. Co se boje týče, je na každém hráči, zda se stane nepřekonatelným lučištníkem, anebo dá přednost boji zblízka za pomoci meče, kladiva nebo sekyry.

Assassin‘s Creed: Origins - recenze hry 6

Shrnutí

+ Skvěle zpracované herní prostředí
+ Inspirace v zajímavém historickém období, poutavý příběh
+ Mód ptačí perspektivy
+ Různorodé mise v rozličných prostředích
+ Utváření a vylepšování postavy

– Dlouhá doba načítání
– Drobné technické chyby
– Momenty, kdy není při aktuální úrovni dostupná žádná mise
– Útoky většího počtu nepřátel najednou

Assassin‘s Creed: Origins - recenze hry 7

Doporučujeme další recenze: