DriveClub na PS4 je skvělá závodní hra

DriveClub patří mezi nejlepší závodní hry na PS4. Není tak těžká jako Assetto Corsa, což je spíše simulátor, ale zase se nedá říct, že by to byla arkáda jako NFS (Need for Speed).

DriveClub recenze

DriveClub je závodní videohra, která byla vyvinuta studiem Evolution Studios a vydána společností Sony Computer Entertainment pro PlayStation 4 v říjnu 2014. Hra byla jedním z nejočekávanějších titulů pro PS4 díky svému slibovanému spojení vysokokvalitních grafik, realistického zážitku z jízdy a inovativního sociálního aspektu, který měl propojit hráče z celého světa.

Grafika

DriveClub je znám svou ohromující grafikou a detailně zpracovanými modely aut, které vytvářejí jeden z nejrealističtějších závodních zážitků dostupných na konzolích. Hra využívá pokročilé renderingové techniky, dynamické počasí a změny denní doby, aby poskytla hráčům poutavý a živý svět. Tyto prvky nejenže zvyšují vizuální stránku hry, ale také ovlivňují jízdu a strategii, neboť různé povětrnostní podmínky vyžadují od hráčů přizpůsobit svůj styl jízdy.

Hratelnost a režimy

DriveClub nabízí různé závodní režimy, včetně kariéry, jednotlivých závodů a časových výzev, které mohou hráči absolvovat samostatně nebo jako součást klubu. Klubový systém je základním kamenem hry, umožňující hráčům vytvářet a připojovat se k klubům, soutěžit proti ostatním a spolupracovat na dosažení společných cílů. Tento sociální aspekt přidává další rozměr do hry, neboť spojení s ostatními hráči a společná práce na dosažení cílů přináší unikátní pocit sounáležitosti a konkurence.

Vozový park

DriveClub se pyšní širokou škálou licencovaných vozidel od výrobců jako jsou Ferrari, McLaren, BMW a mnoho dalších, což hráčům umožňuje závodit v některých z nejžádanějších a nejrychlejších automobilech světa. Každé auto bylo pečlivě rekonstruováno s ohledem na detail, od vzhledu po zvuk motoru, což přispívá k celkovému realistickému zážitku.

Výzvy a kritika

Přestože DriveClub byl vysoce očekáván, jeho vydání bylo poznamenáno technickými problémy, zejména co se týče online funkcionalit, které byly klíčovou součástí hry. Tyto problémy ovlivnily počáteční recepci hry, ale studio Evolution Studios pracovalo na řadě aktualizací a vylepšení, aby řešilo tyto problémy a zlepšilo celkový zážitek.

Hodnocení

DriveClub představuje ambiciózní pokus o propojení tradiční závodní simulace s sociálním gamingem, nabízejíc úchvatnou grafiku, realistickou jízdu a jedinečný klubový systém. Přestože hra čelila výzvám, zejména co se týče online funkcí, její pozdější vylepšení a aktualizace pomohly upevnit její postavení jako jedné z nejlepších závodních her pro PlayStation 4. DriveClub zůstává milovaným titulem pro mnoho fanoušků závodních her díky své krásné vizuální prezentaci, zapojení do komunity a emocionálně nabitým závodům.

Podívejte se na mé video, jak se mi podařilo vyhrát. Líbí se mi i ten záznam závodu z různých úhlů, no posuďte sami.

Související:

1 Comment

  1. Myslim ze ta hra je zbytecne tezka.V urcitych usecichje hrac nesmyslne trestan a omezovan a to nemluvim o nesmyslnem nastaveni casubza ktere musite ujet danou trat.nestoji ani za zlamanou gresli.

Komentáře nejsou povoleny.