The Crew 2 – recenze hry

Druhý díl ze série The Crew vypadal z prvních trailerů jako perfektní, zběsilá a zábavou překypující závodní hra. Působí takto ale i při samotném hraní a dostojí kvalitám minulého dílu?

Youtube video

The Crew 2 recenze

První díl vydaný v roce 2014 byl milým překvapením, závodění v multiplayeru a dobrý jízdní model, kde, byť se jednalo o arkádu, nebylo možné jen držet plyn, ale museli jste projevit i trošku toho řidičského umu.

The Crew 2 - 2

Tyto atributy se postaraly o úspěch. Druhý díl se snaží být ještě lepším, a tak přináší více modelů automobilů, přidává ale i motorky, letadla, a dokonce i lodě.

The Crew 2 - 4

The Crew 2 – skvělé pokračování, nebo slabý průměr?

Začněme napřed tím pozitivním, druhů a značek automobilů naleznete ve hře opravdu hodně, navíc se jedná o reálné značky, a tak se můžete virtuálně usadit třeba za volant Ferrari 488 Pista nebo Porsche Cayman GT4. Vyřádit se můžete také na úpravách aut, možných upgradů je opravdu dost.

The Crew 2 - 5

Samotné závody zaujmou plynulými přechody mezi různými dopravními prostředky. V jednom závodu se tak ocitáte v autě, jedete po silnici, ta náhle skončí, vjedete do vody a najednou řídíte loď. Vše se to děje bez jakýchkoliv prodlev, nebo načítacích obrazovek naprosto plynule a hru to hezky oživuje.

The Crew 2 - 3

A teď to špatné. Jízda. V minulém díle byla zvládnuta skvěle, nyní se ale všechna vozidla chovají takřka úplně stejně a je jedno, jestli řídíte vysoký pickup, nebo supersport. Nezáleží, jestli máte nejlepší letadlo, nebo starý práškovač, vyhrát můžete v podstatě s čímkoliv, a to bohužel způsobuje, že ve hře necítíte žádný progres a po pár hodinách vás to vše přestane bavit. Nevýrazné jsou také rozdíly mezi jednotlivými jízdními povrchy, víceméně je jedno, jestli jedete po rozmáčené polní cestě, nebo asfaltce. Rozhodně neočekávám chování jako z Asseto Corsa, taková The Crew ani nemá být, ale takto je to vše až příliš jednolité.

The Crew 2 - 6

Hra vypadala zprvu opravdu nadějně, a i graficky dokázala upoutat. Projížďky Grand Canyonem vypadají úžasně, ale celkový zážitek z hraní to bohužel nezachrání. Pokud by se vývojáři nesnažili udělat hru tak moc arkádovou, určitě by dostála kvalitám minulého dílu, takto se ale jedná o slabý průměr. Tak snad příště!

Související: