Euro Truck Simulator 2 – recenze hry

Malé děti si dost často přejí stát se popelářem, astronautem, mnoho z nich i doktorem. Především je to proto, že jsou to práce, které mohou potkat v realitě či je k těmto činnostem ,,tlačí” jejich rodiče. I díky proto si některé děti přejí stát řidičem tahače. A to v dnešní době není žádný problém, pokud však máte radši hry, Euro Truck Simulator 2 je pravé ořechové pro Vás.

Recenze hry

Po zapnutí hry ETS2 a vytvoření profilu se do toho můžete rovnou pustit. Vyberete si první zakázku, odvezete zboží a dostanete přibližně 100 000 Kč. Také v každém nově prozkoumaném městě objevíte buď nové prodejce aut, garáže k tahačům nebo personální agenturu. Přestože to ze začátku připadá pouze jako otrava, v průběhu hry tato místa začnete opravdu řešit a mnohdy se Vám i vyplatí.

Euro Truck Simulator 2

Jak již jsem zmiňoval, po první zakázce dostanete cca. 100 000 Kč, což prvně vypadá velice slibně a Vy začnete hru vnímat jako rychle odsýpající a jednoduchou.

Když však poté zjistíte, že nejlevnější tahač pořídíte přibližně za 3 miliony.

Můžete si také vzít od banky půjčku, ale ta se příliš nevyplatí. Pokud si však poté koupíte tahač, musíte si od té doby sám platit opravy a benzín, což do této doby platil váš zaměstnavatel, který si Vás najal.

Euro Truck Simulator 2 2

Pokud jste již tak říkajíc ,,za vodou”, že si opravdu můžete dovolit koupit další a další tahače, ale nemůžete pro ty starší najít využití, doporučím vyzkoušet zaměstnání dalších řidičů. K tomu budete potřebovat právě zmíněné garáže a personální agenturu. Už to Vás vyjde na hodně peněz a k tomu musíte platit ještě zaměstnanci, který Vám ze začátku nevydělá více než 10 000 denně, a to že už tahle částka je přestřelená.

Mezi další skvělé perličky, které do hry přidali programátoři, je možnost českých rádií. Pokud máte rádi Evropu 2 či Radiožurnál, to vše najdete v nastavení hry.

Dalším vylepšením je i samotná grafika, která se od ETS 1 velice posunula. Pokud byste si chtěli hru užít na 100%, doporučuji zakoupit volant, pedály a nejlépe i řadící páku. To zážitek ze hry posune o level výš. Jestli Vám i toto nestačí, naprostý strop je systém Track IR. Díky této maličkosti byste se mohli téměř reálně rozhlížet po kabině tahače, a to díky snímání hráčovy hlavy.

Euro Truck Simulator 2 3

Tato hra je za mne jedna z top simulátorů. Pokud se zalíbila i Vám, pořídit si ji můžete téměř v každém obchodě s hrami, a to již za méně než 200 Kč.

Legendární edice, ve které jsou i DLC rozšíření Na východ, Skandinávie a High Power Cargo, za méně než 600 Kč. Doporučuji si zakoupit i další DLC rozšíření, ale to už nechám čistě na Vás. Příjemné hraní.

Zkuste i další simulátory: