Farming Simulator 19 – Hurá na virtuální pole sklízet obilí!

Pro mě jakožto pro nováčka této série, jež svou historii započala již v roce 2012, byl Farming Simulator 19 krokem zcela do neznáma, kterého ale zpětně rozhodně nelituji.

První krůčky po virtuálních polích mi dosti pomohl ulehčit srozumitelný a obsáhlý tutoriál, jenž mě důkladně seznámil se všemi herními prvky a možnostmi. A že jich tady není vůbec málo!

Člověk zde totiž může, respektive musí, aby jeho farma vzkvétala, jak se sluší a patří, dělat opravdu vše, co je každodenním chlebem správného farmáře, leč tedy v méně fyzicky náročné digitální podobě.

Farming Simulator 19 – recenze

Farming Simulator 19 - 4

Krom klasické sklizně obilí na hráče čeká například povinnost věnovat se krmení hospodářských zvířat či kácení lesních porostů. Ač to na první dobrou nemusí znít vůbec záživně, tak mi věřte, že je to zábavné více než dost!

Farming Simulator 19

Osobně jsem se u hraní pokaždé nesmírně vyblbnul a Farming Simulator 19 jsem vždy vypínal s pocitem dobře a smysluplně stráveného času, a to i přesto, že na skutečné farmě jsem byl pouze jednou v životě.

Farmář už nehledá ženu, protože má tento téměř až k dokonalosti dotažený simulátor FS 19

Co se týče zábavnosti nemám tedy vskutku Farming Simulatoru 19 co vytknout a s trochou nadsázky bych se nedivil tomu, kdyby účastníci populární reality show Farmář hledá ženu ji už přestali hledat a raději se věnovali paření tohoto možnostmi napěchovaného simulátoru.

Farming Simulator 19 - 2

Ten krom rozsáhlých možností vyžití obsahuje i nepřeberné množství licencovaných zemědělských strojů a nástrojů, které se navíc dobře ovládají, i když trocha té zručnosti je při jejich používání vzhledem k tomu, že se jedná o realistický simulátor přeci jen nezbytná.

FS19 Youtube video

Hra Farming 19 vyšla zdarma v květnu 2020 pro všechny majitele služby Ps Plus.

Farming Simulator 19 - 3

Posledním z mnou zachycených kladů této hry je věrohodná, geniálně rozvržená a rozlehlá mapa, jež povznáší prožitek z hraní ještě na vyšší level. Naopak velké mínus si tento simulátor náročného zemědělského života zaslouží za grafické zpracování – to i přes očividnou snahu vývojářů z Focus Home Interactive, kteří mají mimo jiné na svědomí TrackManii či Pro Cycling Manager, není moc zdařilé, ba spíše naopak. Drobnou omluvou je pak to, že se jedná o relativně menší studio, které jen stěží může po grafické stránce konkurovat těm největším společnostem na trhu.

90 %

+ široká škála možností

+ ovladatelnost strojů a nástrojů

+ přehledný a obsáhlý tutoriál

+ zdařilá mapa

– pokulhávající grafika

Pokud rádi jezdíte traktorem, kombajnem, nebo třeba jen autem s valníkem, pak si zde užijete zábavy vrchovatě. Můžete svá pole rozšiřovat, nakupovat další zemědělské stroje či stavět budovy a to vše navíc s českými titulky. Hra je to hodně oblíbená, určitě ji také zkuste.

Doporučujeme hru: