Microsoft Flight Simulator 2020 – Oprášení joysticku po patnácti letech

Je to už pěkně dlouhá doba, co jsem si pořídil Microsoft Flight Simulator 2004: A Century of Flight, ale pořád si vzpomínám na tu spoustu zábavy, kterou jsem si ve hře užil. A to i přes to, že veškeré jiné letecké hry šly úplně mimo mě.

Nyní ale přichází nový díl a já mám tak znovu důvod oprášit svůj starý joystick, který jsem si pořídil právě kvůli dílu z roku 2004, a který jsem nikdy na žádnou jinou hru nepoužil.

Microsoft Flight Simulator 2020 recenze

Doba se opravdu značně posunula a ty tam jsou časy, kdy Praha čítala asi deset domů a tři stromy. Nyní se můžete pokochat opravdu detailní kopií reálného světa. Poprvé se tak můžete po světě navigovat bez mapy. Klidně se můžete proletět i nad vaším městem a prohlédnout si svůj dům. Hezky vypadající jsou teď i města jako Plzeň, Praha, nebo České Budějovice. Přímo nádherné a opravdu do detailu zpracované jsou potom světové metropole jako třeba New York, či Shanghai.

Microsoft Flight Simulator 2020

Ovládání hry

Co se týče ovládání, hru je možno nastavit čistě jako arkádu, nebo opravdu realistický simulátor. Ve hře funguje například autopilot a vlastně všechny tlačítka v kokpitu jsou funkční. Stejně tak můžete používat leteckou komunikaci. Zkrátka vše, co používá opravdový pilot, kterým jste chtěli být jako malý.

Microsoft Flight Simulator 2020 - 2

Nabídka letadel

A teď k tomu, co mě tolik nepotěšilo. V porovnání s na začátku zmíněným simulátorem z roku 2004, mě nemile zaskočila nabídka letadel. Ve starším díle bylo na výběr cokoliv od prvního letounu Wright Flyers, přes malé Cessny a „soukromé tryskáče,“ až po dopravní letouny a vrtulníky.

TIP: OMSI 2 Bus Simulator recenze

Nyní můžete ale na vrtulníky zapomenout, velká letadla typu Boeing 747 jsou ve hře dvě a za rozšíření letového parku si musíte připlácet. Dle zakoupené edice hry (Standard, Deluxe a Premium Deluxe) dostanete mezi 20-30 letadly.

Microsoft Flight Simulator 2020 - 3

Hodnocení

Celkově je nejnovější díl ze série Microsoft Flight Simulator opravdu povedený. Až na menší výběr letounů a poněkud vysoké nároky na hardware (na nízké detaily si jinak propracované prostředí moc neužijete) se jedná o skvělý simulátor, který momentálně nemá žádnou konkurenci. Klidné létání bez střelby a explozí není pro každého, ale doporučuji vám dát této hře šanci a uvidíte, že budete překvapeni.

Doporučujeme i další simulátory: